Proti Novým Zámkům ze slovenské nejvyšší soutěže, které o den dříve porazily extraligový Zlín 2:1, předvedli Přerované sympatický výkon, když padli 2:3 po samostatných nájezdech.

Hosté se přitom na začátku druhé třetiny dostali do vedení 2:0 a se Zubry to nevypadalo dobře. Pak se ale v přesilovce z dorážky prosadil Mikuláš Zbořil a o chvilku později po chybě novozámeckého gólmana Košarišťana srovnal Šimon Kratochvil.

„Nevěděli jsme moc, co od nich čekat, proto jsme napřed byli zbytečně zatažení. Pak jsme dali dva slepené góly, docela jsme se zvedli, bylo to nahoru a dolů, pěkný hokej. Možná jsme chvilkami byli i lepší. Zápas hodnotím pozitivně,“ ohlížel se za utkáním autor důležité branky na 1:2 Mikuláš Zbořil.

V prodloužení ve třech byl Přerov blíže rozhodnutí, to však musely přinést až samostatné nájezdy. Jako jediný překonal Šurého v zubří kleci Adam Zbořil, což Slovákům stačilo k těsnému vítězství.

Lukáš Klimeš
MEO konečně válelo. Klimeš na úvod Zubr Cupu vynuloval Jihlavu

HC Zubr Přerov – HC Nové Zámky 2:3sn (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 29. M. Zbořil (Novotný, Procházka), 31. Kratochvil (Gago) – 16. Novák (Videlka), 22. Rogoň (Videlka), rozhodující nájezd A. Zbořil. Rozhodčí: Obadal, Přikryl – Lukš, Novotný. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 729.

Přerov: Šurý – Novotný, M. Zbořil, Padrnos, Šefl, Pala, Pohl, Černý – Procházka, Moučka, Dvořák – Kratochvil, Gago, Mašín – Navrátil, Hejcman, Šimeček – Kylnar, Indrák, Tomaník. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Petr Dočkal.
Nové Zámky: Košarišťan – Juraško, Andersons, Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala, König – Ručkay, Hruška, Pospíšil – Rzavský, A. Zbořil, Štrauch – Rogoň, Videlka, Bajtek – Fábry, Ondrušek, Slavík. Trenér: Milan Jančuška.