Na konci osmé minuty dostali výhodu přesilové hry Valaši po faulu Paly a dokázali ji využít. Kohút sice po buly vyhodil kotouč, ale z následného útoku se přesně k tyči trefil Finsterle.

Nástup do druhé třetiny vyšel přerovskému týmu na jedničku. Hned po úvodním buly se vydal na útočný výlet Kolář a po objetí Plškovy branky perfektně zasunul kotouč kolem jeho betonu – 1:1.

Podruhé přerovská Maxi-Tip Aréna jásala radostí o tři minuty později. To v přesilové hře domácí vyšachovali bránící čtyřku Valachů a Ditrich poslal puk přesně do horní části vsetínské branky.

Od tohoto momentu se Zubři dostali do velké herní pohody a také v dalších minutách bavili diváky pěknými kombinacemi, kterým však chybělo přesnější zakončení a také troška štěstí.

Odpor soupeře se Přerovu definitivně podařilo zlomit třetím gólem, který se dostavil v polovině 53. minuty. Po kombinaci prvního přerovského útoku téměř od modré napřáhl Kolář, střelu do horní části branky schoval za obránce, a i když Plšek zasáhl, puk neudržel a ten se zastavil až o síťku – 3:1.

Na necelé tři minuty před koncem si Zubři schovali pro své fanoušky ještě čtvrtou přesnou trefu. Zmatky ve vsetínských zadních řadách potrestal čtvrtou brankou Menšík a dal výsledku konečnou podobu.

Ohlasy trenérů

Lubomír Oslizlo (HC ZUBR Přerov): „V kabině byla před zápasem hodně bojovná atmosféra a všichni jsme si řekli, že nic jiného než vítězství dnes nebereme. Pokud bychom prohráli, tak by to ve Vsetíně pro nás už bylo velmi těžké. Opět se dnes ukázalo, že při hře pět na pět jsme lepší než soupeř. Od druhé třetiny už jsme zápas velmi dobře kontrolovali a dopadlo to pro nás dobře.“

Juraj Jurík (VHK Vsetín): "První třetinu jsme měli výbornou, byli jsme aktivnější než soupeř a šli jsme do vedení. Bohužel jsme pak ale udělali dvě fatální chyby, které domácí postavily na nohy. Pak už Přerov hrál mnohem lépe než my, byl bojovnější a prostě chytil svoji šanci. Teď je řada na nás a velí nám povinnost doma vyhrát. Myslím si, že znovu moc branek nepadne a budou rozhodovat malé chyby. Těch jsme dnes udělali víc než domácí a proto jsme prohráli.

Zubři se tedy po dalším domácím vítězství ujali v sérii vedení 2:1 a rozhodnout o svém postupu mohou v úterý ve Vsetíně. Případné páté utkání by bylo na programu ve čtvrtek v Přerov

HC ZUBR Přerov – VHK Vsetín 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Branky: 21. Kolář (Sedlák), 24. Ditrich (Kolář, Faltýnek), 53. Kolář (Faltýnek, Ditrich), 58. Menšík (Venkrbec) – 9. Finsterle (Knebl).

Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Střely: 46:27. Buly: 41:31. Diváci: 2500. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

HC ZUBR Přerov: Tihlář – Pala, Faltýnek, Pavlas, Vlček, Halouska, Osina, Novák, J. Ferenc – Sedlák, Kolář, Ditrich – Martinák, Hanák, Kohút – Coufal, Venkrbec, Goiš – Menšík, Sprušil, Málek.

VHK Vsetín: Plšek – Zavrtálek, Kapr, J. Tesařík, Vodák, Farda, Šimek, Matula, D. Tesařík, Korčák, Knebl, Štraub, Hrňa, Vaněk, Mikeš, Sýs, Klabačka, Ondráček, Špaček, Finsterle, Mokrejš.