Přerov - (AKTUALIZOVÁNO - 3x video) Druhou důelžitou výhru ve čtvrtfinálové sérii play-off proti Valašskému Meziříčí si Zubři připsali v neděli. Zatímco sobotní zápas vyzněl jednoznačným způsobem, druhé klání bylo dlouho dramatické a rozhodnutí přišlo až během poslední pětiminutovky.

2.3.2008

Zubři v play-off s Valašským Meziříčím.Foto: DENÍK/David Klein

Domácí vstoupili do utkání aktivně a už při prvním střídání si dvě zajímavé příležitosti vytvořila Hanákova formace. Bobři zahrozili Tesaříkem, který se dostával k úniku, ale byl faulován. O chvíli později měli i domácí výhodu přesilové hry, ovšem skóre se neměnilo.

Obránce Palu vzápětí dvakrát poslal na zem Štraub, jenže rozhodčí k překvapení všech jej za jasný faul nevyloučil. Rozladěnost domácích hráčů měla nejspíš vliv na to, že neuhlídali Tatarčíka, který svůj samostatný únik proměnil – 0:1.

Zubři však aktivní hrou dočkali vyrovnání. Dvě sekundy před první přestávkou rozjásal početnou návštěvu Čech.

Na začátku druhé třetiny se Kamil Rajnoha prodral až k bráně a Krumpoch musel řešit hned dvě jeho střely. V devětadvacáté minutě se Přerovu naskytla dvouminutová přesilovka pěti proti třem. Když se ale domácím podařilo usadit v pásmu, tak byl poněkud přísně vyloučen Hanák.

Láníček měl plno práce během 36. minuty, kdy musel při oslabení řešit několik nebezpečných střel. V závěru třetiny mohl na stranu Zubrů strhnout vedení Rusek, ale z blízka Krumpocha překonat nedokázal.

Třetí dějství zahájil svou šancí Ditrich. V ještě zajímavější situaci se ocitl Kamil Rajnoha, ale ani on na gólmana nevyzrál. V padesáté minutě rozhodčí poslal Zubry do třech, když přísně potrestal Jelínka a následně i Ditricha. Pokus Štrauba rozezvučil horní konstrukci branky.

Zubři v čele s Láníčkem další výraznější ohrožení branky nepřipustili, a dokonce mohli v oslabení udeřit. Sprušil však svůj samostatný únik nezužitkoval.

V 55. minutě už přišel radostný okamžik, když Čech podruhé rozsvítil červené světlo – 2:1. V poslední minutě si hosté vzali time-out a v čase 59.22 zahájili hru bez brankáře. Jelínek následně do prázdné branky definitivně pojistil výhru Zubrů.

Závěr utkání se nesl v nedisciplino­vanosti hostů. Vůdcem celého problému byl Štraub. Jeho chování zapříčinilo mezi hráči rozmíšku, z čehož pramenil trest ve hře pro domácího Palu. Hlavník viník celé situace Štraub zůstal nepochopitelně bez sankce.

„Dnes bylo Valašské Meziříčí velmi nepříjemné. Chtěli za každou cenu vyhrát a to bylo při hře vidět. Pokud jsou na puku a dostanou se do přesilovek, tak jsou hodně nebezpeční,“ uvedl Lubomír Václavíček, asistent trenéra HC ZUBR Přerov.

Meo má už v úterý možnost na ledě soupeře sérii ukončit. Zápas začíná v 18 hodin. Na tento fakt navazují i slova trenéra: „Chtěli bychom sérii ukončit co nejdříve, ale víme, že to bude těžké. Budeme určitě vycházet ze zajištěné obrany a pokusíme se využívat brejkové hráče. Uvidíme, jak se bude samotné utkání vyvíjet,“ dodal.

HC ZUBR Přerov – HC Bobři Valašské Meziříčí 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Branky: 19:58 Čech (K. Rajnoha), 54:20 Čech (Hruška), 59:47 Jelínek (Hanák, Faltýnek) – 14:09 Tatarčík (Růčka). Diváci: 2000.

HC ZUBR Přerov: Láníček – Novák, Faltýnek, Pala, Hruška, P. Rajnoha, Bauer, Tomáš – Jelínek, Hanák, Rusek, Kolář, Sprušil, Ditrich, Šťastný, Rak, Frieb, K. Rajnoha, Chlup, Čech, Kupec.

2.3.2008 VSTUP DO DISKUSE

Srpnové vedro. Ilustrační foto
24

Zpátky do plavek! Třicítky se vrací, víkend bude tropický

Přerovský strážník Miroslav Komínek má na svém kontě 180 odběrů krve - ocenění mu předal primátor města Vladimír Puchalský.

Přerovský strážník má za sebou 180 odběrů krve

Tento muž na nádraží v Přerově okradl cestující. Nepoznáte ho?

Se žádostí o pomoc při pátrání po neznámém pachateli, který ukradl 2. srpna z lavičky na čtvrtém nástupišti přerovského vlakového nádraží volně odloženou dámskou kabelku, se obrací na veřejnost policie.

Vánoce v Přerově čeká radikální proměna, příprav se chopí profesionálové

I když ještě venku vládne letní počasí, radní už mají jasno v tom, jak budou vypadat letošní Vánoce v Přerově. Loňské oslavy na náměstí T. G. Masaryka se totiž příliš nevyvedly a staly se terčem kritiky.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy.

Závodníky v Přerovské rokli okradli ve spánku. Vzali jim peníze i boty

Na Mistrovství Evropy v autokrosu, které se konalo o víkendu v Přerovské rokli, budou ještě dlouho vzpomínat dva závodníci.