„Bez gólu se vyhrát nedá. Z našeho výkonu se musíme poučit a od příštího zápasu hrát úplně jinak. Nemáme se na co vymlouvat, každý z hráčů musí začít u sebe a zabrat,“ neskrýval zklamání trenér Zubrů Petr Dočkal.

Přerované od začátku měli velký problém vytvořit si vážnější tlak, obrana Litoměřic je k něčemu pouštěla spíš výjimečně. Soupeř naopak vyrážel do nebezpečných protiútoků, které musel hasit brankář Klimeš.

Jestli Zubrům v úvodu sezony přesilovky šly, v posledních dvou utkáních to tam prostě nepadalo. Ani proti Litoměřicím se z nich nedokázali prosadit, naopak Stadion udeřil po pár vteřinách své první početní výhody ve 28. minutě. Na konci povedené kombinace stál Vítězslav Bílek.

„Prvních čtyřicet minut jsme se jen zúčastnili. Nebyli jsme aktivní, neplnili jsme to, co jsme si řekli. V poslední třetině už jsme se snažili srovnat skóre, ale soupeř disciplinovaně a obětavě bránil. Čekal na naši chybu,“ poznamenal domácí kouč.

ZLEPŠENÍ VE TŘETÍ TŘETINĚ NEPOMOHLO

Přerovští trenéři pro třetí dvacetiminutovku hru stáhli na tři formace a změnili složení prvního a třetího útoku. To vše přineslo viditelné oživení hry, bylo to však málo.

V závěru nepomohla ani další přesilovka umocněná hrou bez brankáře. Naopak, hosté díky technickému gólu Pilaře přidali pojistku – 0:2. Tomáš Král udržel čisté konto, avšak měl to výrazně jednodušší než benátecký kolega Kořenář z předešlého utkání Zubrů.

„Museli jsme hru nějak oživit, takže jsme přeskládali pětky a soupeře dostali pod tlak. I když to tam párkrát tancovalo po brankové čáře, tak dnes jsme nebyli důrazní a neměli jsme hlad po gólech. Vše nám dlouho trvalo, nehráli jsme jednoduše. To se nám dnes vymstilo,“ uzavřel Petr Dočkal.

Jeho tým tak ze druhého místa tabulky klesl o patro níž, třetí místo drží o skóre před Motorem a Frýdkem-Místkem. Již v pondělí čeká Přerov těžký boj v Praze proti Slavii, ve středu pak domácí moravská bitva s Havířovem.

HC Zubr Přerov – HC Stadion Litoměřice 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 28. Bílek (Hanták, Smetana), 59. Pilař.
Rozhodčí: Přikryl, Fiala – Krátký, Zmeškal. Vyloučení: 4:8, navíc Veselý (Litoměřice) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1909.

Přerov: Klimeš – Malina, Chmelíř, Novotný, Čáp, Pala, Zbořil – Plášek, Sýkora, M. Kratochvíl – Procházka, Pšurný, Fořt – Koblar, Berger, Dvořák – Goiš, Šlahař, Navrátil. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Petr Dočkal.
Litoměřice: Král – Jandus, Pavlas, Smetana, Kvasnička, Jebavý, Strejček – Jirásek, Veselý, Bílek – Stříbrný, Šimeček, Helt – Pilař, Miškář, Kantner – Zajan, Hanták, Komárek. Trenéři: Miloš Říha ml., Daniel Tvrzník.