Vše již proběhlo bez komplikací. Padlo jedenáct branek. Zubři po celý zápas vedli, avšak Vsetín se nevzdal a nakonec si vynutil drama až do konce. Tři body po výhře 6:5 zůstaly v Přerově.

Vstup do utkání Přerovanům vyšel. Po devíti minutách vedli zásluhou dvou přesných tref Ditricha 2:0. Hostům se podařilo do přestávky snížit Kajabou.

Obdobný průběh hry mělo i druhé dějství. Na Sakrajdovu trefu z další početní výhody reagoval na druhé straně Mikšovský.

Série využitých přesilovek pokračovala. Nejprve gólmana Hromadu prostřelil P. Vaněk a za sedm minut později i Ferenc. To už bylo na vsetínského strážce svatyně Hromadu moc a přepustil svou pozici Plškovi. V závěru druhé třetiny snížil podruhé v duelu Kajaba.

Ve 42. minutě rozjásal Meo arénu pošesté Málek. Zpočátku zcela jednoznačně se rodící záležitost měla zápletku. Soupeř z Valašska se znovu dostal na dostřel zásluhou přesného zakončení Daňka.

Drama realizoval gólem v poslední dvouminutovce Vrána. Více už houževnatý Vsetín nestihl. Přerované uhájili vítězství 6:5 a vrátili se na druhé místo průběžné tabulky.

„Měli jsme perfektní nástup, dali jsme rychlé dva góly. Potom jsme ale začali na ledě vymýšlet věci, které prostě dělat nemůžeme. Málem se nám to vymstilo," pověděl po utkání Marek Ditrich, střelec dvou branek Přerova.

„Soupeře jsme si nechali v první třetině odskočit na dva góly, což se proti Přerovu, který má zkušený tým, se už těžko dohání. Třetí třetina nás stála hodně sil, bojovali jsme, ale vyrovnat se nám už bohužel nepodařilo," uvedl evidentně zklamaný Viktor Hlobil, trenér Vsetína.

Další mistrovský duel čeká přerovské hráče ve středu, kdy na domácím ledě přivítají od 18.00 aktuálně čtvrtý tým tabulky Frýdek-Místek.

HC ZUBR PŘEROV – VHK VSETÍN 6:5 (2:1, 3:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 4. Ditrich (Brančík, Vlček), 9. Ditrich (Brančík), 23. Sakrajda (Brančík, Ditrich), 28. Vaněk P. (Osina, Kudělka), 35. Ferenc (Vlček), 42. Málek (Pala, Hanák) – 20. Kajaba (Matuš, Žák), 23. Mikšovský (Vaněk D., Zúbek), 39. Kajaba (Kubo, Matuš), 45. Daněk (Brezáni), 58. Vrána (Kajaba, Kubo).

Rozhodčí: Šír – Barteček, Moravec. Vyloučení: 5:5. Využití: 4:1. Diváků: 1480. Buly: 44:24. Střely na branku: 30:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:5.

HC ZUBR Přerov: Vojtek  – Faltýnek, Pala – Ferenc, Vlček – Osina, Kudělka  – Goiš, Hanák, P. Vaněk – Sakrajda, Brančík, Ditrich – Kundrátek, Kolář, Málek. Trenér: Pavel Sedlák.

VHK Vsetín: Hromada (35. Plšek) – Vrba, Vodák, Tesařík, Žák, Vrána, Žabčík, Mikšovský, Vaněk, Zúbek, Vítek, O. Hruška, P. Hruška, Brezani, Kubo, Matuš, Kajaba, Štrbík, Daněk, Kývala. Trenér: Viktor Hlobil.