Tenkrát v Přerově. Kladenský veterán sestřelil Zubry

Přerov – Dvě přesné trefy kladenského veterána rozhodly o výhře rytířů v MEO Aréně. Hokejistům ze středních Čech se podařilo smazat těsné vedení Přerova a se starým rokem se Zubři rozloučili porážkou, ze dvou povánočních duelů nevytěžili ani bod.

30.12.2016

Přerovští Zubři. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Pořízek

Pro Hanáky začalo páteční utkání s třetím týmem WSM ligy velmi slibně. Ve třetí minutě hosté chybovali v rozehrávce a přímo do jízdy dostal puk jako dárek v mezikruží Petr Kratochvíl. Přerovský mladík pálil pohotově a zcela přesně, když vymetl růžek Cikánkovy branky.

Ještě do konce první třetiny odpověděl úspěšnou trefou Petr Tenkrát, kterému přenechal puk na pravé straně Kubík. Dvojnásobný mistr finské ligy pak pálil nad lapačku brankáře Horčičky.

A stejný hráč nakonec strhl vyrovnané utkání na stranu hostujícího celku. Dlouhou cestu urazil puk při střele Tenkráta od modré až ze strany od mantinelu, avšak nakonec zapadl až za Horčičku.

Přerovští se hnali za vyrovnáním ve třetí třetině a také v powerplay, navíc tuto situaci vylepšovalo vyloučení kladenského Kloze. Ale radovali se už jen hosté. Při snaze Zubrů uloupil kotouč v obranném pásmu Burger a měl dost času přesným nahozením přes celé hřiště rozhodnout o vítězství Kladna 3:1.

Závěr přinesl pár vyhrocených momentů, kropení hrací plochy a hráčů odpadky a pivem. Sedm vteřin před koncem nabídli přerovští hokejisté fanouškům také bitku, vítězství na body mohli slavit alespoň v pěstním souboji třech dvojic. Pro Zubry však skončila pětizápasová šňůra domácích vítězství.

HC ZUBR Přerov – Rytíři Kladno 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 4. P. Kratochvíl (Š. Kratochvíl) – 20. Tenkrát (Kubík, Machač), 49. Tenkrát (Strnad, Růžička), 60. Burger (Zelingr, Cikánek). Rozhodčí: Trombík, Koziol – Barteček, Ganger. Vyloučení: 12:14. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2733.

Přerov: Horčička – Chmelíř, Pala, Novotný, Ferenc, Zbořil, Malina, Šnajnar, Grof – Plášek, Sýkora, Procházka – Goiš, Sikora, Kovařík – Ižacký, Berger, M. Kratochvíl – Š. Kratochvíl, Král, P. Kratochvíl. Trenéři: Petr Dočkal, Vladimír Kočara, David Kudělka.

Kladno: Cikánek – Drtina, Hořava, Zelingr, Růžička, Kehar, Repe – Kloz, Burger, Tůma – Strnad, Přikryl, Jánský – Kubík, Machač, Tenkrát – Matula, Havlůj, Zikmund. Trenér: Pavel Patera.

Autor: Stanislav Heloňa

30.12.2016 VSTUP DO DISKUSE

Řidič se zranil při nehodě, do auta ještě narazil cyklista

Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Derby opět ovládl Přerov. Výhru hostů řídil oslavenec Plášek

Derby Přerov umí. I druhé vzájemné utkání Zubrů s prostějovskými Jestřáby přineslo výhru Přerovanů. Ti měli po většinu duelu navrch a nakonec si z Prostějova odvezli tři body za výhru 2:1. U obou gólů Přerova asistoval veterán Plášek, který v den utkání slavil 44. narozeniny.

Lídr ODS Michal Zácha ON-LINE. Ptejte se

Bývalý náměstek primátora Přerova, současný předseda kontrolního výboru přerovského zastupitelstva, otec tří dětí, sportovec, trenér fotbalových nadějí v Kozlovicích a nyní i jednička kandidátky občanských demokratů pro říjnové parlamentní volby v Olomouckém kraji.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Nádherné počasí, bezmála pět set fanoušků a hlavně strhující fotbal. Šlágr 11. kola divize E mezi domácím Havířovem a vedoucími Kozlovicemi byl reklamou na čtvrtou nejvyšší soutěž.