Zubři v sobotu vyhráli na ledě Poruby až v prodloužení a i tentokrát se hrál vyrovnaný hokej, jemuž jednoznačně dominovaly výkony obou brankářů.

„Dneska to byl hodně vyrovnaný zápas. První třetinu jsme možná měli trochu lepší my, ale v té druhé nás hosté přitlačili. Kvůli zbytečným faulům jsme se dostali pod tlak, ale díky fantastickému brankáři Vojtkovi jsme to ustáli," hodnotil průběh zápasu asistent trenéra Daniel Faltýnek.

Zubři se v úvodu utkání rozjížděli pomaleji a Vojtek v 5. minutě musel likvidovat šanci Sedláře. Jeho protějšek Tihlář měl o chvíli později štěstí, když ho po teči Šebka zachránila tyčka. V 18. minutě se v přečíslení ocitli Popelka s Palou, ale druhého jmenovaného skvěle vychytal Tihlář.

Ve druhé třetině působili Zubři velmi mátožně a v mnohem větší permanenci byl přerovský brankář Vojtek. Ten se nejvíce vytáhl v závěru tetiny, kdy při sérii přerovských vyloučení pochytal řadu vyložených šancí. „Zachytal fantasticky. Ze hry by mu dnes možná nedal gól ani Gretzky," chválil veterána v brance Faltýnek.

Ve 49. měl první gól utkání na hokejce Šebek, který se ocitl sám před Tihlářem, ale bývalý brankář Přerova předvedl parádní zákrok.

Za 65 minut hry tak žádný gól nepadl a vítěze musely určit nájezdy. V těch za stavu 1:1 rozhodovala pátá série. Zatímco Radomír Pala v ní přesnou střelou brankáře překonal, hostující Peslar recept na skvělého Vojtka nenašel.

Zubři tak za výhru 1:0 po nájezdech získali dva body a diváci ještě dlouho po zápase oslavovali hrdinu večera Martina Vojtka.

„Mohlo se to dnes rozhodnout na obě strany, ale v nájezdech jsme byli šťastnější my. Za ty dva body jsme rádi, protože to nebyl lehký zápas," přiznal asistent přerovského trenéra Daniel Faltýnek.

Lídr druholigové tabulky hraje další zápas v sobotu, Zubři zavítají na led osmého Hodonína.

Autor: ONDŘEJ KAŠLÍK

HC ZUBR Přerov – HC RT TORAX Poruba 1:0 po sam. Nájezdech

Rozhodující sam. nájezd Pala. Rozhodčí: Vaněk – Holibka, Kašík. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:0. Diváků: 1005.

Přerov: Vojtek – Pala, Osina, Vlček, Janota, Kudělka, Polák, Zbořil, Andrýsek – Sedlák, Popelka, Dostálek – Šebek, Procházka, Šťastný – M. Kratochvíl, Kolář, Málek – Blinka, Školoud, Š. Kratochvíl. Trenér: Petr Dočkal.

Poruba: Tihlář – Puškár, Vajda, Ovšák, Slavík, Javín, Peslar, Zachar, Sedlář, Červenka, Buček, Chaloupka, Vrána, Pavlačka, Vaněk, Kilnar, Mihal. Trenér: Tomáš Sršeň.