„Bylo to velmi těžké utkání. Soupeř nastoupil v nejsilnější možné sestavě, měl i dva hráče ze staršího dorostu, Lužu a Talafu. Dělal vše pro to, aby dnes vyhrál,“ začal své hodnocení postupového utkání hlavní trenér mladšího dorostu Přerova Pavel Neuman.

Už pohled na soupisku mu dává za pravdu. Domácí nastoupili s pěti obránci a deseti útočníky, Zlín měl k dispozici takřka čtyři kompletní pětky. Přesto to nestačilo. Zubři se ve 27. minutě dostali díky Ryšavému do vedení 2:0, hosté sice snížili, jenže Ryšavý svým druhým gólem a okamžitou odpovědí vlastně rozhodl celý zápas. Zlín už jen vstřelil kontaktní branku a ze závěrečného drtivého tlaku nic nevytěžil.

„Ten zápas se hrál dlouho, byl extrémně těžký, rozhodlo srdíčko. Celá série byla vyhecovaná, rozhodovaly detaily. Měli jsme obrovskou touhu po vítězství,“ byl spokojen Pavel Neuman.

Na semifinálového soupeře si Zubři ještě budou muset počkat. Již ve středu však starší dorost naskočí do sledované baráže o extraligu této mládežnické kategorie. Utkání s Jabloncem je na programu od 18 hodin.

HC Zubr Přerov – Aukro Berani Zlín 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 10. Fencl (Hanák), 27. Ryšavý (Petr, Gréč), 47. Ryšavý (Raška) – 47. Luža (Forman), 51. Luža (Bednařík). Rozhodčí: Maršálek – Čelechovský, Zapletal. Vyloučení: 3:6, navíc Talafa (Zlín) 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 208.

Přerov: Postava – Raška, Zábranský, Holík, Zeman, Gréč – Štíbr, Ryšavý, Fencl, Petr, Kleniar, Kuncek, Hanák, Chytil, Jobánek, Šilhavý. Trenér: Pavel Neuman.

Zlín: Šarman (27. Lekeš) – Liss, Šindelek, Hoferek, Talafa, Mikulík, Riedl, Forman, Prokeš – Kopčil, Frömel, Chludil, Bednařík, Kráčalík, Handl, Luža, Hrazdira, Martinec, Bachánek, Macík. Trenér: Radek Pšurný.