Sedmá výhra v přípravě! Zubři na nájezdy venku zdolali Frýdek

Hokejisté Přerova poprvé během letní přípravy byli úspěšní po samostatných nájezdech. V úterý na ledě konkurenta z WSM ligy Frýdku-Místku sice vedli už 3:1, domácí ale nakonec i díky přesilovkám dotáhli zápas do stavu 3:3 a nájezdové loterie. V té byli úspěšnější Zubři díky Chmelířově bombě a připsali si tak sedmé vítězství z deseti přípravných duelů.

29.8.2017

Přerovští Zubři. Ilustrační fotoFoto: Deník/Jan Pořízek

„Odehráli jsme velice slušné utkání ve velkém tempu a nasazení. Bylo to vyrovnané, v první polovině jsme byli trošku lepším týmem, v té druhé hru ovládl Frýdek i díky řadě vyloučení a dvěma přesilovkám pět na tři,“ hodnotil utkání trenér Přerovanů Kamil Přecechtěl.

Ten měl tentokrát k dispozici i zlínské borce – Tomáše Valentu s Fořtem. A právě druhý jmenovaný poslal Zubry ve 30. minutě do slibného vedení 3:1. Jenže, poté vystřídal Šimbocha v zubří kleci Klimeš a prakticky ihned inkasoval na 2:3 z hole Marosze, ve třetí třetině pak navíc na rozdíl od hostů Frýdek využil dvojnásobnou přesilovku díky Tomáši Frankovi.

„Já myslím, že to byla dobrá prověrka před startem soutěže. Jsme lepší, když se hraje pět na pět, než když jsme v přesilovce nebo oslabení. To tu hru hodně rozbilo,“ myslí si kouč Zubrů.

V nájezdech se dlouho nikdo nemohl prosadit, vše změnila až bomba beka Lukáše Chmelíře z osmé série. Přerov by si tak v lize připsal příjemný bodík navíc.

HC Frýdek-Místek - HC Zubr Přerov 3:4sn (1:2, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Franek (Marosz, Haman), 30. Marosz (Bajtek), 45. Franek (Marosz, Bartko) – 6. Koblar (Kovařík, Novotný), 9. Berger (Koblar), 30. Fořt, rozhodující nájezd Chmelíř. Rozhodčí: Fiala, Kubičík – Adamec, Poruba. Vyloučení: 4:8, navíc Chmielewski (Frýdek-Místek) 5 minut + do konce utkání, Marosz (Frýdek-Místek) 10 minut osobní trest – Chmelíř (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 619.

Frýdek-Místek: Strmeň – Ovčačík, Bartko, Zahradníček, Haman, Stránský, Piegl, Janiczek – Chmielewski, Pechanec, Klimša – Bajtek, Marosz, Franek – Christov, Mikulík, Flok. Trenér: Jiří Juřík.
Přerov: Šimboch (30. Klimeš) – Novotný, Valenta, Chmelíř, Zbořil, Gazda, Pala, Furch – Procházka, Václavek, Fořt – Šlahař, Sýkora, Goiš – Koblar, Berger, Dvořák – Š. Kratochvíl, Navrátil, Kovařík. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Petr Dočkal.

29.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

Hokejisté Přerova (v modrém) proti Třebíči

Zubři opět MEO Arénu neubránili. Třebíči pomohl šťastný i kuriózní gól

Obchodní akademie v Přerově. Ilustrační foto

Na Obchodní akademii v Přerově zrušili třídu lycea. Škola protestuje

Právě jsme se narodili. Mrkněte se na nás

HLASUJTE V ANKETĚ / Díky vstřícnosti přerovské, olomoucké, novojičínské a meziříčské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších obyvatel Přerovska, Hranicka a Lipnicka. Každý týden náš fotograf objíždí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka

Bitva o Přerov v novém kabátě: Viktorka hostí Želatovice! Jak to vidíte?

ANKETA / Další takový souboj v olomouckém krajském přeboru nenajdete. Možná byste si široko daleko tento víkend nedali pikantnější fotbalové menu.

Anonym nahlásil bombu v přerovské bance

Okolí finančního ústavu UniCredit Bank na rohu Čechovy a Jaselské ulice v Přerově střežili v pátek dopoledne policisté.