Pět hokejistů z Přerova reprezentovalo na olympiádě
Hokejisté Olomouckého kraje pod vedením Tomáše Sršně a Pavla Sedláka obsadili na olympiádě dětí a mládeže v Ostravě čtvrté místo ve skupině B a do boje o medaile nezasáhli Autor: Archiv HC ZUBR Přerov
8.2.2012 10:43
Ostrava, Přerov – Páté Zimní olympijské hry dětí a mládeže pro ročníky 1997 a mladší se letos konaly v Moravskoslezském kraji v době od 29. ledna do 3. února. Této akce se z přerovského regionu zúčastnilo pět sportovců a další tři členové realizačního týmu, kteří všichni reprezentovali Olomoucký kraj ve hře zvané lední hokej.
A i když sahali po historickém úspěchu, na boje o medaile to nestačilo.
Výběr těch nejlepších hokejistů do týmu Olomouckého kraje měli pod palcem Tomáš Sršeň, účastník olympijských her a šestinásobný mistr české extraligy, a Pavel Sedlák, sportovní manažer HC ZUBR Přerov a kouč druholigového týmu Zubrů.
„V období od srpna do ledna jsme společně s Tomášem Sršněm uspořádali sedm výběrových soustředění, kde jsme z počátečních šedesáti hráčů vybrali do konečné nominace dle nás dvaadvacet nejlepších,“ uvedl Sedlák, jehož týmu pomáhal na pozici vedoucího družstva Ivo Blahunek starší a o pohodlí hráčů se staral kustod Petr Čelko, oba rovněž z přerovského hokejového klubu.
Do konečné nominace Olomouckého kraje na olympiádu pak bylo vybráno pět hráčů HC ZUBR Přerov – obránce Jakub Metelka a útočníci Ivo Blahunek, Miroslav Kubíček, Lukáš Peterka a Pavel Tomaník.
Slavnostní zahájení se konalo ve vítkovické ČEZ Aréně, kde na plochu nastoupili zástupci všech čtrnácti výprav pod vedením světoznámých sportovců. Vlajkonošem Olomouckého kraje byl trenér hokejistů Tomáš Sršeň.
Jan Mazoch, vnuk prvního československého olympijského vítěze Jiřího Rašky, zapálil oheň, poté následoval slib sportovců i rozhodčích a hry byly prohlášeny za zahájené.
Hokejový turnaj byl rozdělen do dvou skupin po sedmi účastnících. Skupina B, kde bojoval i Olomoucký kraj, se hrála na zimním stadionu v Ostravě-Porubě a naši reprezentanti dosáhli těchto výsledků: Olomoucký kraj – Plzeňský kraj 3:2, – Středočeský kraj 1:3, – Pardubický kraj 4:1, – Liberecký kraj 1:0, – Zlínský kraj 1:1, – Jihočeský kraj 1:3.
V konečném zúčtování z toho bylo čtvrté, nepostupové místo do dalších bojů jen kvůli horšímu vzájemnému utkání s Jihočeským krajem.
„V nás všech byl velký smutek, protože jsme sahali po historickém úspěchu, a to po bojích o medaile. Za zmínku stojí remízové utkání se Zlínským krajem, kdy jsme dostali branku na 1:1 až osmdesát vteřin před koncem utkání,“ litoval Pavel Sedlák.
„Byl jsem už na dvou předchozích olympiádách, ale nikdy jsme neměli družstvo, které by tvořilo vynikající partu a na ledě se bilo o každý centimetr. I když jsme nepostoupili, musím společně s kolegou Sršněm hráče pochválit za velmi dobrý přístup k turnaji, slušně vykonanou práci na ledě a za bojovnost a nasazení, s kterými šli do každého zápasu. Za dobrou propagaci Olomouckého kraje patří hráčům a realizačnímu týmu velký dík. Věříme, že zkušenosti získané na tomto turnaji jim pomohou k dosažení vyšších sportovních cílů. Tím nejbližším může být pozvánka do reprezentačního výběru České republiky do 16 let,“ dodal trenér Sedlák.
Jak důležitá pro Český hokej tato akce je, ukazovala účast skautů, kteří doporučují hráče do zámořských soutěží, ale také účast trenérů všech mládežnických reprezentačních kategorií pod dohledem Slavomíra Lenera.
Autor: David Klein
Pošlete odkaz přátelům
Diskuse
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY
CELEBRITY
David Rath
Sledujte kauzu Rath online na Blesk.cz. Více o zatčení Davida Ratha a aktuálních informací ohledně celé… celý článek ›
Do kin vtrhl film Líbáš jako ďáběl
Fanoušci režisérky Marie Poledňákové se konečně dočkali! V kinech měl dnes premiéru snímek Líbáš jako… celý článek ›
Sbohem, Ashtone! Demi Moore má nového kluka
Herečce Demi Moore (49) konečně došlo, že nemá cenu plakat nad rozlitým mlékem. Vztah s nevěrným… celý článek ›
Bitva o Farmáře Standu: Katarína je lesba a bývalá prostitutka, tvrdí Alena
I když si Standa Sekanina (59) zvolil v pořadu Farmář hledá ženu za svou vyvolenou prodavačku Katarínu … celý článek ›

