Oslabení Zubři v Porubě neuspěli, nedali ani gól

Poruba, Přerov – Druhá hokejová liga měla v úterý na programu třetí zápasy semifinálových sérií. Přerovští zavítali znovu na led Poruby, ale nevedlo se jim. Prohráli 3:0.

11.3.2014

Přerovští ZubřiFoto: DENÍK/Jan Pořízek

Trenér Vladimír Kočara měl problémy se sestavou.

„Musím zmínit, že kromě Martina Vojtka a Zdeňka Sedláka jsme neměli ani Jirku Osinu," uvedl kouč Zubrů.

Úvodní dvacetiminutovka přinesla z obou stran vyrovnaný hokej s gólovými příležitostmi na obou stranách.

„Měli jsme dobrou šanci ke skórování už během první třetiny, ale nastřelili jsme pouze tyč," prozradil Kočara.

Branky padaly až ve druhém dějství. K nelibosti hostů právě do jejich sítě. Nejprve po sedmadvaceti minutách vyzrál na Sklenáře Seidler a tentýž hráč dokázal skórovat také za pět minut později.

Zubři se tlačili do zakončení, ale jakoby jim nebylo souzeno.

„Potřebovali jsme kontaktní gól, ale ten bohužel nepřišel. Chyběla nám kvalita v zakončení, za stavu 2:0 jsme navíc ještě nastřelili tyč," mrzelo Kočaru.

V závěru se Zubři pokusili v power play oživit naději, ale soupeř nakonec v poslední minutě pečetil svůj triumf na 3:0.

„Vlivem oslabení se nám prakticky rozpadla přesilovková formace. Právě v těch klíčových momentech jsme neměli tu potřebnou kvalitu, a to si myslím, že byla jedna z příčin proč jsme si nakonec neodvezli potřebnou výhru," zhodnotil počínání lodivod Zubrů.

O srovnání série budou Zubři bojovat už ve čtvrtek, a to od 18 hodin na svém ledě.

HC RT TORAX Poruba – HC ZUBR Přerov 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 27. Seidler (Prokop, Zachar), 32. Seidler (Vaněk, Vrána), 60. Pechanec (Šindelář, Hruzík).

Rozhodčí: Kika, Šutara – Ganger, Mikler. Vyloučení: 12:11, navíc Janota (Přerov) 10 minut osobní trest + do konce utkání. Využití: 1:0. Diváků: 420.

HC RT TORAX Poruba: Tihlář – Prokop, Hruzík, Wolf, Peslar, Javín, Šindelář, Slavík, Graca – Sedlář. Krayzel, Kilnar, Pechanec, Seidler, Vrána, Vaněk, Chaloupka, Pavlačka, Zachar, Buček. Trenér: Tomáš Sršeň.

HC ZUBR Přerov: Sklenář – Pala, Kudělka, Janota, Vlček, Běhal, Haloda, Š. Kratochvíl, Zbořil – Goiš, Šťastný, Kovařík – Ditrich, Brančík, Sakrajda – Blinka, Kolář, Málek – M. Kratochvíl, Školoud, Kundrátek. Trenér: Vladimír Kočara.

Autor: Jaroslav Pazdera

11.3.2014 VSTUP DO DISKUSE

První den školy v Přerově: klauni, hry i projížďky po Bečvě

Jak bude vypadat okolí takzvaného průpichu, určí urbanistická studie.
9

Nevábnou bránu do Přerova má změnit průpich. Bourat domy začnou brzy

Vychutnejte si léto s Deníkem a hlasujte o váš nejoblíbenější podnik

Hlasujte pro svou nejoblíbenější restauraci, hospodu, bar, pizzerii nebo bistro na střední Moravě.

V Přerově se otevřou brány památek. Co bude k vidění?

Přerov - Brány celé řady památek se otevřou během Dnů evropského dědictví, které v Přerově připadnou na víkend 9. a 10. září. Letošním ročníkem se ponese heslo „Památky a příroda“.

Kabelkový veletrh bude poprvé na třech místech!

Jeden termín a tři města, kde se bude pomáhat prostřednictvím největší charitativní akce Deníku: Kabelkového veletrhu.