Oslabení Zubři na Sokolov těsně nestačili

Přerov – Cesta za postupem do druhé nejvyšší soutěže se Zubrům zkomplikovala. Na půdě dalekého soupeře ze Sokolova nedokázali v sobotu udržet jednobrankový náskok z první třetiny a podlehli 1:2.

4.4.2015

Přerovští Zubři. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Pořízek

Na Přerovských šla ve druhém kvalifikačním zápase o první ligu více vidět únava z těžkých vyřazovacích bojů. Domácí Zubry přebruslili a nakonec zvítězili zaslouženě.

„Věděli jsme, že Sokolov nehrál asi deset dní žádné utkání a neměl v play-off proti sobě žádného silného soupeře. Čekali jsme, že budou dobře připraveni," řekl asistent trenéra Zubrů Dočkala Daniel Faltýnek.

Hosty přijela podpořit asi stovka fanoušků, kterým nevadilo cestovat více než 400 kilometrů. Po vyrovnané první třetině se mohli radovat, jejich miláčci se díky přesilovkové trefě Davida Šebka ujali vedení 1:0. Byl to navíc gól do šatny, Zubři tak měli skvělé vyhlídky i do druhého kvalifikačního du­elu.

„Věděli jsme, že na nás v první třetině vletí, a podařilo se nám to ustát. Pak jsme v přesilovce dali gól na jedna nula. Pak už měli trošku tlak, ale pořád jsme to dokázali ustát," pověděl Faltýnek.

Ve druhé třetině už ale měl více ze hry domácí Baník, Přerované se jen stěží dostávali do šancí. Hned ve 23. minutě vyrovnal střelou od modré čáry Petr Přindiš. Poté musel několikrát Přerov od další pohromy zachraňovat brankář Martin Vojtek. Nabídnuté přesilové hry Zubři neodehráli dobře, a do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Rozhodla poslední část hry, ve které rozhodčí nemilosrdně a mnohdy sporně posílali na trestnou lavici jednoho Zubra za druhým. Už tak unavená družina trenéra Dočkala nemohla podobnou situaci ustát, domácí navíc hráli téměř celé dvě minuty přesilovku pět na tři. Tu sice hosté ubránili, ale při vyloučení Mikuláše Zbořila už se v 50. minutě prosadil sokolovský kapitán Václav Dobřemysl.

Přesilovková trefa znamenala rozhodnutí, a to i přes obrovskou šanci Přerova, kdy asi půl minuty před koncem třetí třetiny nevyužil obrovskou příležitost k vyrovnání obránce Osina.

„Po jejich vyrovnávacím gólu jsme to v pohodě dostávali ven, myslím si, že to pořád bylo vyrovnané. Nevím, co říct ke třetí třetině. Najednou jsme měli sedm vyloučených a to už se pak těžko hraje. Snad dvě minuty jsme hráli tři proti pěti, pak jsme dostali gól. Tohle jsem od rozhodčích už dlouho neviděl. Vyloučení ve třetí třetině nám vzala zbytek sil. Bohužel Jirka Osina v závěru nevyrovnal, bod bychom si zasloužili. Musíme to teď urvat v Táboře," konstatoval Daniel Faltýnek.

Přerov tak do utkání s Táborem půjde s nutností zisku všech bodů, jinak budou nejspíš jeho šance na postup do vyšší soutěže mizivé.

Prohra o jeden gól však z hlediska postupové matematiky zatím neznamená velkou tragédii, šanci na reparát bude mít Přerov v posledním střetnutí kvalifikace v Meo Aréně. Teď už se ale hokejisté Přerova musí soustředit na středeční klání na ledě Tábora. Zápas začne v 18 hodin.

HC Baník Sokolov – HC ZUBR Přerov 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Přindiš (T. Rohan), 50. Dobřemysl (M. Rohan), Šik) – 20. Šebek (Kudělka). Rozhodčí: Petružálek, Zubzanda – Belko, Kokrment. Vyloučení: 6:9, navíc Sakrajda (Přerov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:1. Střely na branku: 35:21. Diváci: 2962.

Sokolov: Hruška – M. Rohan, Šik, Jeník, Přindiš, Schusser, Troška, O. Novák, Kvapil – Dobřemysl, Kuběna, T. Rohan, Vaněk, Flek, Vrána, Sýkora, Švec, Tvrdek, Půlpán, Csamangó, Račanský. Trenér:

Přerov: Vojtek – Pala, Osina, Zbořil, Kudělka, Polák, Janota, R. Šťastný, Andrýsek – Goiš, Sedlák, Dostálek, Šebek, R. Procházka, D. Šťastný, Sakrajda, Kolář, Popelka, Málek, M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl.

4.4.2015 VSTUP DO DISKUSE

Fotbalisté Želatovic (v pruhovaném) proti Kralicím na Hané
28

Šťastná výhra. Želatovice si připsaly první tři body

Na Helfštýně začalo v sobotu odpoledne Kovářské fórum. Po celý týden bude vznikat pod rukama ukrajinského uměleckého kováře Ilji Popiuka a jeho pomocníků artefakt, který se stane součástí hradní expozice. Autor získal za své exponáty, vystavené během mezi
10

OBRAZEM: Na Helfštýně začalo Kovářské fórum

Nehoda na D1 zablokovala tah z Olomouce na Ostravu

Pět hasičských jednotek zasahovalo v sobotu před druhou hodinou odpoledne u hrozivě vypadající nehody na dálnici D1 mezi Olomoucí a Ostravou, a to poblíž sjezdu na Bělotín. Nákladní vůz s cisternou dostal z dosud nezjištěných příčin smyk, narazil do svodidel a začal hořet.

Do pasáže zatéká, lidé mají obavu o bezpečnost

/FOTOGALERIE/ Velká pasáž byla ve třicátých letech minulého století chloubou Přerova, a kdo v ní měl obchod, mohl mluvit o štěstí. Někdejší výkladní skříň města dnes ale odpuzuje svým vzhledem.

Billboardy musí od silnic pryč, nepůjde to lehce

Už jen dva týdny zbývají do chvíle, kdy by z dálnic a silnic první třídy měly zmizet bill-boardy. Novela zákona o pozemních komunikacích určuje kolem důležitých cest ochranná pásma, v nichž nesmějí poutače stát a rozptylovat motoristy. V Olomouckém kraji je takových míst několik a krajský úřad se už nyní obává soudních tahanic o to, aby poutače z blízkosti silničních tahů zmizely.

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.