Mladí Zubři porazili i Ústí. Fandilo jim přes šest stovek diváků

Přerov – Také druhé utkání baráže staršího dorostu o extraligu přerovští hokejisté zvládli. Poprvé se představili na domácím stadionu, kam je přišlo podpořit přes šest stovek diváků. Mladí Zubři po vítězství na nájezdy v Kladně porazili ve středu večer za tři body Ústí nad Labem a vyšvihli se do čela prolínací soutěže.

15.3.2012

Ilustrační fotoFoto: Vojtěch Podušel

Domácí měli doslova raketový vstup do zápasu, když se po necelé minutě hry ujali vedení. Zbořil našel před brankou nehlídaného Vlastimila Dostálka, který zasunul kotouč do poloprázdné klece.

V 16. minutě Zubři udeřili podruhé, dokonce v oslabení. Rajnoch vystihl rozehrávku soupeře, našel opět volného Vlastimila Dostálka a ten střelou z první překonal Nováka v kleci Ústí.

Druhá třetina skončila bez branek a v závěrečné části se už zdálo, že domácí si utkání pohlídají a v klidu dohrají. Jenže necelé čtyři minuty před koncem proklouzla Mánkovi tečovaná střela mezi betony a na světě byla zápletka.

Ústí si v závěru vzalo oddechový čas, jenže o větší nápor se připravilo faulem. Zubři tak těsné vedení 2:1 udrželi.

„Pro hráče to byl emotivní zápas, protože je přišla povzbudit spousta fanoušků, kterým za podporu všichni moc děkujeme. První třetina se nám vydařila, druhá byla vcelku vyrovnaná, ovšem v závěru té třetí jsme chybovali, z čehož se musíme ponaučit,“ pověděl jeden z přerovských trenérů Petr Školoud.

HC ZUBR Přerov – HC Slovan Ústí nad Labem 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Dostálek (Zbořil, Rajnoch), 16. Dostálek (Rajnoch) – 57. Chovanec (Procházka).

Vyloučení: 3:5 – bez využití. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 32:29. Diváci: 650. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

HC ZUBR Přerov: Mánek – Zbořil, Kundrátek, Šťastný, Mašíček, Andrýsek, Tomiga – Gremlica, Spěvák, Šnirc, Karola, Kratochvíl, Novák, Dostálek, Čelko, Rajnoch. Trenér: Petr Školoud.

HC Slovan Ústí nad Labem: Novák – Šimanovský, Křepelka, Trončinský, Straka, Zdvořáček, Málek, Procházka, Jindřich, Strnad, Vrba, Řídel, Bačák, Vondráček, Musil, Kopta, Chovanec, Janák. Trenér: Miroslav Mach.

V pátek hraje Přerov v Kolíně, ve středu 21. března od 18 hodin přivítá na svém ledě Havířov a v pátek ve stejném čase hostí už v prvním odvetném utkání Kladno.

15.3.2012 VSTUP DO DISKUSE

Blíží se volby do vedení FAČR. Jaké jsou cíle kandidátů z kraje?

Jiří Kajínek, odsouzený vrah, míří 23. května po 23 letech na svobodu z věznice v Rýnovicích v Jablonci nad Nisou díky milosti, kterou mu udělil prezident Miloš Zeman.
34

Je to tady! Kajínek opustil vězení. "Vítej na svobodě," zaznělo na uvítanou

Veletrh práce v Přerově přilákal stovky lidí a devadesát firem

Prostory přerovského hotelu Jana obsadilo během dopoledne na devět desítek firem a kapacita byla beznadějně naplněná. Na veletrhu práce některé nabízely desítky volných míst, jiní hledali jen jednotlivce.

Tipy pro miniaturní zahradu

Chcete zahradničit, ale vaše zahrádka je o velikosti poštovní známky? Je to místečko někde u plotu vnitrobloku nebo třeba vetknuté do zahrádkářské kolonie na pozemku úzkém jak pentle? Nevadí. I tam se dá pěstovat.

Junioři přerovského Fitness Ave září. Konečný je mistrem republiky

Závodní sezona kulturistiky a fitness je v plném proudu. Naplno o sobě dávají vědět také přerovští závodníci. Nejvíce dvojice juniorů z týmu Fitness Ave pod vedením trenérů Lenky Červené-Bořutové a Tomáše Antla.