Krasojízda Zubrů pokračuje, nepříjemnou Břeclav vyprášili čtyřmi góly

Přerov – Ani nepříjemná Břeclav nezastavila krasojízdu Přerova v tomto ročníku hokejové 2. ligy, skupiny Východ. Se Zubry držela krok pouze v první třetině, nakonec ale odjížděla s čtyřbrankovým přídělem.

28.1.2015

Přerovští Zubři v útokuFoto: DENÍK/Jan Pořízek

O šesté domácí vítězství v řadě se postarali především nepolapitelný David Šťastný a také gólman Martin Vojtek, který se do brány vrátil po delší pauze, způsobené nemocí. Přerovští si připisují další výhru, tentokrát 4:0.

Hokejisty Zubrů neskolila ani řada nemocných, v čele s obráncem Janotou. Na marodce je také Sakrajda, Zbořil nebo Matouš Kratochvíl. Zubři i proto odehráli celý zápas na tři formace.

Začátek utkání vypadal všelijak, Zubři nepůsobili v obraně zrovna jistě, v bráně však byl spolehlivý Vojtek.

Ve druhé polovině první třetiny už ale Zubři přebrali otěže zápasu.

V 13. minutě Dostálek pěkně uvolnil rozjetého Šebka, který pak forhendovou kličkou nedal hostujícímu brankáři šanci. Do kabin se šlo za stavu 1:0 pro domácí.

„Soupeř se na nás určitě chystal, má také lepší výsledky z kluzišť soupeřů. Tomu odpovídal i obraz hry v první třetině. Je to dobře bruslící mužstvo, čekali na brejkové situace. V první třetině jsme si nevypracovali tolik šancí, chyběl nám pohyb před bránou soupeře," hodnotil první dějství trenér Zubrů Petr Dočkal.

Druhá třetina patřila Davidu Šťastnému. V 35. minutě pohledným bekhendem zakončil svou individuální akci a v 39. minutě zvyšoval pohotovou střelou už na 3:0.

Ve třetí třetině si Přerov vedení s klidem hlídal, ustál i krátké oslabení tří proti pěti.

Třešničku na zubřím dortu přichystala v 53. minutě osa Šťastný – Procházka – Goiš.

Poslední jmenovaný po krásné kombinaci dával do prázdné brány a Meo Aréna si tak mohla zazpívat tradiční Pihovatou dívku. Stav 4:0 vydržel až do závěrečné sirény.

„Po první třetině jsme začali víc bruslit a chodili jsme do brány. Dost šancí jsme neproměnili, ale myslím, že jsme soupeře přehrávali a nakonec jsme to vyjádřili také gólově. Třetí třetina byla o tom, jestli budeme plnit stanovenou taktiku, což jsme zvládli," konstatoval Dočkal.

Přerované momentálně mají na čele tabulky čtyřbodový náskok před druhou Porubou.

Disponují také zápasem k dobru, triumf po základní části je tedy čím dál blíž.

Příští zápas odehrají Zubři v sobotu v Novém Jičíně, před domácími fanoušky se opět představí ve středu 4. února v souboji s Opavou.

HC ZUBR Přerov – HC LVI Břeclav 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Šebek (Procházka, Dostálek), 35. D. Šťastný (Sedlák), 39. D. Šťastný (Sedlák), 53. Goiš (Procházka, D. Šťastný). Rozhodčí: Koziol – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 947. Střely na branku: 41:28.

Přerov: Vojtek – Pala, Osina, Kudělka, Polák, Vlček, Andrýsek, R. Šťastný, Goiš, Sedlák, D. Šťastný, Šebek, Procházka, Dostálek, Š. Kratochvíl, Kolář, Blinka, Helešic, Školoud, Málek. Trenér: Petr Dočkal.

Břeclav: Klimeš – Směřička, Miklík, Höss, Dittrich, Vojáček, Fejt, Konečný, Kozel, Zháňal, Kučera, Tobola, Červenka, Beneš, Medřický, Buhaj, Průdek, Kubáč, Papp, Čápek. Trenér: Michal Konečný.

28.1.2015 VSTUP DO DISKUSE

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Archeologické nálezy v Předmostí
1 34

Archeologové našli v Předmostí kostry dětí, staré 3,5 tisíce let

Nedal přednost, způsobil nehodu

Bez zranění, ale se škodou 230 tisíc korun, skončila nehoda, která se stala ve čtvrtek dopoledne ve Vlkoši. Řidič vozu Ford, jenž jel po vedlejší silnici ve směru od Troubek, nereagoval na dopravní značení k zastavení na křižovatce.

Nakupovali voňavky za pět prstů

Dva případy krádeží, které se staly v červenci v přerovských drogeriích, řeší v těchto dnech policisté. K prvnímu odcizení zboží došlo 16. července kolem půl šesté večer v Galerii Přerov. Neznámý zloděj ukradl v jedné z prodejen z regálu parfém značky Versace v hodnotě 949 korun.

Ve Zlíně jsem se naučil hrozně moc věcí, říká po skalpu Beranů Jakub Ferenc

ROZHOVOR / Také pro něj to byl speciální zápas. Obrovitý obránce Jakub Ferenc ze všech přerovských hráčů, které extraligový Zlín v přípravě zkoušel, vydržel v jeho kádru nejdéle. Dokonce za Berany odehrál i první přípravné utkání v rámci Zubr Cupu.

Velky plakát Sigmy již v sobotním tištěném Deníku!

V sobotu 19. srpna najdete v tištěném vydání Deníku velký plakát fotbalistů SK Sigma Olomouc i s rozlosováním a detailní soupiskou ligového kádru.