Minisouboj nejlepších střelců ligy Kanka a Dostálka navíc ovládl přerovský Vlastimil Dostálek, který se postaral o dva góly v síti Havířova.

Perfektní výkon odvedl opět gólman Lukáš Klimeš, který si připsal svou první nulu mezi muži, přestože na něj šlo neuvěřitelných 51 střel soupeře.

Přerované to však proti Azetu rozhodně neměli jednoduché, jak by mohl napovídat konečný výsledek.

V první třetině je držel hlavně výborný Klimeš v bráně, který si poradil s šancemi Rimmela, Kotaly i Sztefka.

Neinkasoval ani v následné pětiminutové přesilovce, kterou měli domácí po Goišově píchnutí protihráče holí. A to přesto, že v závěru početní výhody hráli Havířovští dokonce v pěti proti třem.

„Havířov byl určitě nebezpečný, věděli jsme, že nastoupí ve vysokém tempu, že nás bude dohrávat, že bude agresivní, že bude odevšud zakončovat. Přesně to hrál a my jsme na to byli nachystaní. V první třetině jsme přežili dlouhé oslabení, a tím se mančaft utužil a semknul," řekl po utkání trenér Přerova David Kudělka.

Zubři se začali osmělovat spíše až ve druhé třetině a udeřili jako blesk z čistého nebe. Šimon Hrubec propustil za svá záda střelu Vlastimila Dostálka.

Rozhodčí pak poslal Přerovské dvakrát znovu do čtyř, Zubři však ve středu jen potvrdili, že při hře v oslabení jsou společně s Kladnem a pražskou Slavií nejlepším týmem soutěže.

„Ve druhé třetině jsme dali gól a jejich ostrost a nasazení sice pokračovalo, ale už to nebylo tak hrozivé. Už jsme měli náskok 1:0, začali jsme hrát a věřit si. To byl asi ten zlomový okamžik," myslí si kouč Zubrů.

Poslední dějství patřilo Přerovu. V 50. minutě to nebyl nikdo jiný než nejlepší střelec soutěže Dostálek, kdo tečoval tvrdou střelu Chmelíře přímo za Hrubce. Pojistku pak necelých šest minut před koncem přidal Michal Popelka.

„Druhý gól nás vlastně uklidnil. Dnes jsme šli krok za krokem pro ty body. Chtěli jsme dnes vyhrát víc," doplnil na závěr Kudělka.

Přerov tedy dává pomalu ale jistě zapomenout na krizi z předešlých týdnů, ztracené sebevědomí je zpět a Hanáci to budou chtít potvrdit v sobotním domácím střetnutí proti Litoměřicím.

V tabulce Zubři poskočili na osmou příčku, čtyři body za Prostějov.

AZ Havířov – HC ZUBR Přerov 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 31. Dostálek (Procházka, Pšurný), 50. Dostálek (Chmelíř, Grof), 55. Popelka (Sikora).

Rozhodčí: Fiala – Konvička, Vengřín. Vyloučení: 5:9, navíc Goiš (Přerov) trest ve hře. Bez využití. Diváci: 2456.

Havířov: Hrubec – Mazanec, Lenďák, Krisl, Bahounek, Korím, Peslar, – Maruna, Maliník, Kanko – Sztefek, Pechanec, Kalus – Tomi, Meidl, Štumpf – Rimmel, Sedláček, Kotala. Trenéři: Štefan Mikeš, Martin Janečka.

Přerov: Klimeš – Grof, Chmelíř, Pala, Dujsík, Sedlák, Ferenc, Běhal – Procházka, Pšurný, Dostálek – Sikora, Popelka, Šťastný – Goiš, Hrazdira, Stoklasa – Š. Kratochvíl, Kovařík. Trenéři: Petr Dočkal, Vladimír Kočara, David Kudělka.

18. kolo první hokejové ligy:

České Budějovice – Ústí nad Labem 6:2 (0:0, 4:0, 2:2), Jihlava – Kladno 4:2 (2:1, 0:1, 2:0), Třebíč – Prostějov 4:2 (1:0, 1:1, 2:1), Most – Benátky nad Jizerou 6:3 (4:0, 1:2, 1:1), Kadaň – Slavia Praha 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 – 0:1), Havířov – Přerov 0:3 (0:0, 0:1, 0:2), Litoměřice – Šumperk 5:3 (1:0, 3:2, 1:1).