Břeclav byla lepší v první a druhé třetině. Poslední část si již pohlídala a Přerov tak nezískal žádný bod.

HC Břeclav – HC ZUBR Přerov 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Zubři odjeli do Břeclavi značně oslabeni. Celý zápas, který neměl druholigovou úroveň, byla na družstvu vidět snaha uhrát co nejlepší výsledek, ale bylo to málo.

Naopak Břeclav nemusela odevzdat své maximum, v zápase nebyla nucena ani často střílet. Přesto jí to stačilo k vytvoření většího počtu vyložených šancí a ke vstřelení čtyř branek. První třetinu zahájili aktivněji hosté a v půli čtvrté minuty dostali výhodu přesilové hry.

První půl minutu sice Zubři uzamkli soupeře před Chvátalem, ale všechny střely mířily od modré čáry. Naopak chvíli poté udělala první hrubou chybu obrana Meo, když se Kárnému při vyhození puku podařilo přihrát zpoza branky Prachařovi, a ten se z první trefil po ledě přesně k pravé tyči. Lvi se tak ujali vedení a navíc při svém oslabení.

Čtrnáct sekund po návratu vyloučeného na led, Zubři dostali možnost reparátu, ale jedinou šanci, kterou si vytvořili, byla prudká Martinákova střela z celkem dobré pozice. V půli deváté minuty šli domácí do čtyř dokonce potřetí, ale už po minutě se síly na ledě vyrovnaly.

Po návratu břeclavského hráče začala první přesilovka Lvů. Po pouhých patnácti sekundách na Sedláře vystřelil Nohel, puk se ale nešťastně odrazil od Paly k Vaněčkovi, a ten měl před sebou prázdnou branku – 2:0.

Ve zbytku první části toho k vidění už moc nebylo, výjimkou byla pouze střela břeclavského Nováka, který trefil tyč Sedlářovy svatyně.

Po příchodu z kabin měla většinou navrch Břeclav. Opět byly patrné značné rozdíly v přesilovkách. Ta první přerovská ve druhé třetině přinesla jen několik střeleckých pokusů od modré čáry. Té první břeclavské se Meo dokázalo také ubránit, ale ve druhé už udeřilo potřetí – při vyloučení Staši se puk po spolupráci Nohela a Prachaře dostal ke Kárnému, který číhal u pravé tyče a měl dostatek prostoru k tomu, aby dostal puk za brankovou čáru – 3:0. Zbývající část třetiny předváděly oba týmy dobrý hokej s velkým množstvím šancí na obou stranách.

Patnáct sekund po třetí inkasované brance se Sprušil probojoval až před Chvátala, ale nepřekonal jej. Dvě minuty poté při oslabení Zubrů „zaspal“ vhodný okamžik ke střele Kárný, když Sedlář neměl chvíli zcela pokrytou síť a ještě v témže oslabení se naopak dostali do přečíslení dvou na jednoho Sprušil s Martinákem. Druhý jmenovaný ale zvolil střelu, která mířila jen do brankáře.

V čase 35.57 prasklo plexisklo v rohu kluziště nalevo od Chvátala, a tak se šlo do kabin předčasně už v tomto čase. Po opravě skla a úpravě ledu se nejdříve dohrávalo druhé dějství. Ve 38. minutě měl velmi dobře našlápnuto ve středním pásmu přerovský Holík, který by se po přihrávce dostal do sólového nájezdu.

Staša jej však neviděl. Nedáš dostaneš! Ještě v téže minutě skóroval po přihrávce Nohela z nájezdu, byť tísněný, Prachař a upravil tak výsledek na 4:0. V poslední třetině už Břeclav hrála, co potřebovala, nikam se nehnala a kontrolovala zápas.

Zubry opět ctí, že se snažili hrát až do konce, ale gólově vyšli na prázdno. Lvi měli největší šanci třetí části hry v závěru 47. minuty, domácí diváci se už radovali z gólu, puk se ale odrazil od břevna Sedlářovy klece.

O dvě a půl minuty později se o boxerskou vložku postaral Pala, který téměř vysvlekl dres domácímu Strapkovi. Oba tak museli předčasně pod sprchy. Největší příležitost Zubrů měl v 55. minutě Sprušil, když prokličkoval mezi obránci, ale jeho střela minula Chvátalovu síť. Na přerovských byla vidět nesehranost družstva, doplněného kvůli velké marodce řadou juniorů a i to byl jeden z důvodů, proč stále se lepšící Břeclav zaslouženě vyhrála a poprvé v sezoně nedal Přerov ani čestný gól.

Statistiky

Branky: 5. Prachař (Kárný), 11. Vaněček (Nohel, Čikl), 32. Kárný (Prachař, Nohel), 38. Prachař (Nohel). Vyloučení: 8:8, navíc Strapko (Břeclav) 5 minut + do konce utkání – Pala (Přerov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 2:0, v oslabení: 1:0, střely: 23:36, buly: 30:30, diváci: 567.

Sestavy

HC Břeclav: Chvátal – Koš, Hrůza, Strapko, Macháček, Laga, Novák, Pazdera, Lechner, Barák, Čikl, Prachař, Nohel, Kárný, Vaněček, Balát, Mifek, Kuriál, Kroupa, Popela.

HC ZUBR Přerov: Sedlář – Pala, Novák, Halouska, Kubala, Vlček, Ryšánek, Prinke – Mališka, Sprušil, Martinák – Kočara, Staša, Blaheta – Menšík, Kupec, Holík – Šteiner.

V dalším zápase nastoupí Zubři v neděli 1. března doma proti Pelhřimovu a vítězství by Přerov definitivně posunulo do předkola play-off. Porážka však bude znamenat ještě velké starosti.