Dobrý výkon v Novém Jičíně k bodům nevedl

Nový Jičín/Přerov -Hokejisté HC ZUBR Přerov hráli v sobotu 22. listopadu na ledě Nového Jičína a od začátku až do konce bojovali.

24.11.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/David Klein

Po vyrovnané úvodní třetině se sice v počátku té prostřední dostali pod tlak, v němž dvakrát inkasovali, druhá půle zápasu ale byla v jejich režii.

Zubři snížili na 2:3 a zvláště v závěrečné dvacetiminutovce si vytvořili velkou převahu. Vyrovnání ale nepřišlo a o osudu utkání tak rozhodl sporný verdikt sudího, který posoudil faul domácích za čistý zákrok, a soupeř pak bezprostředně výsledek zpečetili.

HK Nový Jičín - HC ZUBR Přerov 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Úvod zápasu přinesl vyrovnanou hru. Hosté dokázali bez vážnějších problémů přežít úvodní oslabení a na začátku páté minuty se dostali do prvního velkého ohrožení Urbánkovy klece.

Martinák z dobré střelecké pozice však po souhře s Hanákem trefil jen domácího brankáře. O minutu později hrál Přerov přesilovou hru, ale změna skóre přišla z domácí strany, když si po chybě přerovské obrany vyjel zpoza branky Toman a puk protlačil za Krejčího. V 10. minutě si Zubři připsali další šanci. V ní byl hlavním aktérem útočník Hanák, který zkusil střelu z otočky a překvapenému Urbánkovi nakonec puk zatancoval těsně před brankovou čárou.

O chvíli později se už ale přerovským hokejistům střelecky zadařilo, když agilní Hanák naservíroval puk Palovi a ten přesnou střelou srovnal. Vzápětí mohli jít opět domácí do vedení, ale Glabazňova prudká střela švihem nechala tentokrát vyniknout Krejčího, který ukryl puk v lapačce.

Přerov se musel v závěru třetiny bránit v oslabení a kvůli špatnému vyhození Faltýnka se navíc dvě vteřiny před sirénou dostal do tří. Krátce po tom, co Zubři přežili dvojnásobné oslabení, se po souhře Slabého s Macháčkem dostal k puku Glabazňa a přesnou střelou do horního růžku nedal Krejčímu nejmenší šanci - 2:1.

O dvě minuty později už vedení domácích bylo dvoubrankové. Krejčí vyrazil střelu Lhotského a padající puk nakonec skončil v síti. Zubři byli v této herní pasáži pod velkým tlakem, ale statečně se bránili. Těsně před polovinou zápasu ujela do přečíslení dvojice Sprušil - Ditrich, ale prvně jmenovaný přes obránce nedokázal přihrát.

Ve 32. minutě měl na hokejce vyrovnání Žibrita, který mohl potrestat velkou hrubku zkušeného obránce Slabého. Místo gólu však jen pořádně vyzkoušel pevnost Urbánkovy masky. Nakonec se Zubři přece jen radovali z branky, která navíc patřila mezi šťastné a kuriózní. Ditrich vystřelil ze středního pásma, Urbánek nedokázal puk ztlumit v lapačce a propadl mu do branky.

Od tohoto momentu se přerovští dostali do tlaku, ale dalšího úspěšného střeleckého zápisu se do konce druhé třetiny nedočkali. V závěrečném dějství se počet šancí Zubrů začal výrazně navyšovat. Ve 44. minutě připravil velmi bojovně naladěný Pala dobrou příležitost Sprušilovi, který z otočky těsně minul tyčku.

O minutu později zahrál v útočném pásmu aktivně Martinák a vybojoval přesilovou hru. Vyrovnat v ní mohl obránce Vlček, ale i když si vyjel až před brankáře, tak trefil jen jeho hruď. Pár vteřin poté měl opět obrovské štěstí Urbánek, když nikdo z přerovských hráčů nedokázal u brankové čáry puk posunout za ni. Novojičínští se v této části hry dostávali do šancí jen sporadicky a Krejčí tak na nějakou dobu prakticky nemusel zasahovat.

Jednu z mála šancí měli domácí během přesilové hry. Zubři ji však ubránili a za stavu 3:2 tak zápas mílovými kroky směřoval k dramatickému závěru. Dvě minuty před koncem závěrečné třetiny však rozhodčí Jeřábek neodpískal učebnicové podražení na Palu, domácí vlétli do rozhozené obrany a Lhotský přesnou střelou zvýšil na 4:2.

Po tomto těžkém úderu už Zubři nenašli síly na zvrat a definitivní pojistku pak přidali domácí při přerovské power-play devět vteřin před koncem zásluhou Sluštíka.

Statistiky

Branky: 6:19 Toman (Glabazňa), 21:01 Glabazňa (Macháček, Slabý), 23:57 Lhotský (Macháček), 57:40 Lhotský (Sluštík), 59:51 Sluštík (Lhotský) - 13:29 Pala (Hanák), 32:19 Ditrich (Faltýnek). Vyloučení: 5:9, využití: 1:0, v oslabení: 1:0, střely: 35:37, buly: 44:34, diváci: 320.

Sestavy

HK Nový Jičín: Urbánek - Slabý, Vašut, Andrýsek, Zedník, Gulda, Pelikán, Sluštík, Macháček, Skaloš, Glabazňa, Kabeláč, Toman, Uhlár, Bacul, Lhotský, Hruškovský, Valchář, Tomášek.

HC ZUBR Přerov: Krejčí - Pala, Faltýnek, Hruška, Kubala, Vlček, Halouska - Kolář, Sprušil, Ditrich - Martinák, Hanák, Rusek - Šimo, Žibrita, Korčák - Menšík, Matějka.

Další mistrovské utkání sehrají přerovští hokejisté ve středu 26. listopadu, kdy od 18 hodin přivítají Velké Meziříčí.