Šest dní po vítězném šlágru kola s Novým Jičínem si přerovští hokejisté připsali další bod na své konto. V nesmírně těžkém utkání ve Valašském Meziříčí oslabení Zubři vybojovali remízu.

Velký dík bude jistě patřit brankáři Láníčkovi, který měl přes padesát úspěšných zákroků, a také Pavlu Hanákovi, jenž zaznamenal dvě branky.

HC Bobři Valašské Meziříčí - HC ZUBR Přerov 3:3 (1:0, 2:2, 0:1 - 0:0)

Přerov, lídr soutěže, přicestoval na horký led Bobrů bez dvou elitních hráčů sestavy. Zdravotní problémy nepustily na led Ditricha a studijní povinnosti musel řešit Kolář. Samotné utkání nabídlo nemalé množství šancí.

V sedmé minutě se Meo dostalo do přečíslení, Kamil Rajnoha však slibnou příležitost nezužitkoval. Zanedlouho se domácím naskytla přesilovka čtyř proti třem a jen díky několika výborným zákrokům Láníčka se branky nedočkali.

Bobři stříleli takřka z každé výhodnější pozice a ve čtrnácté minutě se dočkali. Svižnou střelu Tesaříka ještě přerovský gólman vyrazil, ale na dorážku Pavlase už dosáhnout nedokázal - 1:0.

V úvodu druhé třetiny musel Přerov přečkat dvě oslabení, při kterých domácí Láníčka rozhodně nešetřili. Vyrovnání přišlo v šestadvacáté minutě. Kamil Rajnoha po spolupráci se Sprušilem překonal Krumpocha a zařídil návrat Zubrů do hry.

Střelecká aktivita zůstávala na straně domácího celku už jen díky tomu, že se opět několikrát octl v početní výhodě. Ve 35. minutě Martiník překonal Láníčka a poslal svůj celek do vedení.

Netrvalo dlouho a stav byl opět nerozhodný. Přerovu se vyplatila důrazná hra a svou průbojnost okořenil brankou Hanák - 2:2. Bohužel ani z dalšího vyrovnání se Zubři dlouho neradovali.

Do přestávky vrátil domácím gólový náskok Vaněček, který se neohroženě vydal až před Láníčka a svůj výlet úspěšně zakončil - 3:2. Doménou posledních minut třetiny byly vyloučení. Za dva hrubé zákroky putoval do šaten domácí Dědek.

Zubrům se naskytla dvojnásobná početní výhoda, která však byla brzy otupena přísným vyloučením Paly. V závěrečném dějství přerovští narušili tradici přesilovek domácího celku z úvodu třetin.

V takřka tříminuté početní výhodě si však výraznější příležitost vytvořit nedokázali. Když se však do stejné herní situace dostalo Valašské Meziříčí, tak tlak byl znát. Láníček dokazoval, že je ve výborné formě.

Ve dvaapadesáté minutě jej sice zachránila od čtvrté pohromy konstrukce branky, ale nic dalšího nepřipustil. Přerov udeřil v 56. minutě. Rusek našel před bránou dobře postaveného Hanáka a ten podruhé v zápase nedal Krumpochovi šanci - 3:3.

V posledních minutách byly k vidění šance na obou stranách, ale rozhodující okamžik nenastal. Stejně tak pokračovalo i prodloužení. Přerov mohl tajenku zápasu rozluštit ve druhé minutě nastaveného času, kdy se ocitl před Krupochem zcela osamocený Šťastný, ale nepodařilo se mu kotouč zvednout nad gólmanův dosah.

Zanedlouho řešil nebezpečnou situaci Láníček. Rozhodčí Škrobák pak pořádně zabrnkal na nervy Zubrů, když je poslal do čtyř. Dokonce v oslabení mohli rozhodnout Sprušil s Jelínkem, ale neuspěli. Utkání tedy skončilo i po nastavených pěti minutách nerozhodně.

Branky: 13.44 Pavlas (Tesařík), 34.01 Martiník (Kratěna), 36.54 Vaněček - 25.46 K. Rajnoha (Sprušil, Hruška), 35.41 Hanák (Rusek, Jelínek), 55.40 Hanák (Rusek).

Vyloučení: 7:12. Využití: 0:0. Poměr střel: 60:31. Buly: 42:40.

Sestava HC ZUBR Přerova: Láníček - Novák, Faltýnek, Hruška, Pala, P. Rajnoha, Bauer, Sýs - Jelínek, Sprušil, Frieb, Rusek, Šťastný, Hanák, Schön, Sedlář, K. Rajnoha, Kupec, Brumar, Holík, Surovec.

„Dnes nám chyběli dva hráči základní sestavy. Ditrich je zraněný a Kolář měl nějaké studijní povinnosti. Takže se nám ten nejlepší útok rozpadl a museli jsme improvizovat. Bylo to velmi dobré a bojovné utkání. My jsme tady dokázali vybojovat bod, takže jsem spokojen. Velký dík patří také fanouškům za parádní atmosféru,“ uvedl po utkání Radoslav Svoboda, trenér HC ZUBR Přerov.

Tímto zápasem Zubři uzavřeli první polovinu základní části. Teď už je čekají odvetná utkání. Rozšířit svou bodovou sbírku budou mít možnost v neděli 11. listopadu, kdy od 17 hodin odehrají utkání na ledě Blanska.