Vysvobozením byla trefa Faltýnka čtyři minuty před koncem třetí třetiny, která přinesla domácím definitivní pojistku.

HC ZUBR Přerov - HK Kroměříž VTJ 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)

Už ve čtvrté minutě dostalo Meo první možnost přesilové hry. Jelínek ještě Valu nepřekonal, ale zanedlouho se to povedlo Sprušilovi, který po přihrávce Ditricha trefil šibenici - 1:0. Hosté se snažili dostat zpět do hry.

Nejprve jim slibnou střeleckou příležitost zmařil i za cenu bolesti obětavým zákrokem Tomáš, a posléze narazili na zeď jménem Láníček. Ten si poradil i s následným pokusem Blažka. Přerov vytěžil z minima maximum. Útočný výlet Frieba se stal klíčovým. Nejprve sice „sedmasedmdesátka“ z otočky kroměřížskou svatyni netrefila, ale z téže akce po asistenci Šťastného vyladila mušku přesnosti na správné hodnoty - 2:0.

Přerov mohl potrestat i další vyloučení hostů, ale Sprušil sólový nájezd nezakončil podle svých představ. V další obrovské šanci se zakrátko ocitl i Tomáš, ale Vala byl opět na místě. Ve třinácté minutě Rajnoha našel ideálně Sedláře, ale ani ten svou dobrou příležitost nevyužil.

Zubři se dostali do tlaku. Nádherný pas přes několik hokejek poslal Sprušil na Ditricha, toho však zradilo zpracování. Do druhé třetiny vstoupili přerovští s výhodou více než minutové přesilové hry.

Do výraznější šance se však nedostali. Kroměříž pak na čas svého soupeře zamkla v obranné třetině a dočkala se snížení z hole Raka. Domácí pak museli odolávat necelou půlminutu pouze ve třech lidech. V oslabení se mohl prosadit Kolář, který si obhodil bránícího beka a řítil se na brankáře, ale nedal.

Zpětným pasem sice ještě našel Šťastného, jenže i ten v koncovce selhal. Ve třicáté minutě se opět v plné parádě předvedl Sprušil, který svůj výlet před branku elegantně zakončil - 3:1. O chvíli později se poroučel na lavici hanby hostující Bakula. Jeho zkrácený pobyt zařídil přesnou střelou Hruška - 4:1.

Zdálo se, že Meo už zápas bude mít pevně ve svých rukou, jenže nestalo se tak. Díky bojovnosti přečkalo v závěru třetiny další dvojnásobné oslabení, ale už tak na hostech bylo vidět, že chtějí s výsledkem ještě něco udělat.

Závěrečné dějství tentokrát zahájili početní výhodou hosté. S Markovou střelou si ale Láníček poradil, stejně tak dopadl i pokus Nováka. Pátý gól měl na hokejce Schön, ale velkou příležitost po pasu Sprušila nevyužil.

Ve 48. minutě těžili hosté z chybné rozehrávky Přerova. Hlatký vykřesal pro Kroměříž naději, když mistrovsky jednoruč zakončil svůj blafák - 4:2. Za dvě minuty to už bylo o jediný gól.

Vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě potrestal Šimek. Odpověď mohla přijít zakrátko. Hruškova střela se odrazila od obránce přímo do protipohybu brankáře, ale ke smůle domácích jen do boční konstrukce.

Po sérii přísných vyloučení se dočkali dvojnásobné výhody i Zubři. V ní také zaznamenali klíčový pátý gól, který obstaral tvrdou a přesnou střelou Faltýnek - 5:3.

V závěru se ještě do krátké pěstní potyčky dostali Schön s Rakem, za což oba putovali do sprch. Hosté se ještě v power play pokoušeli o zázrak, ale další výhře Přerova nezabránili.

Branky: 3.59 Sprušil (Ditrich), 8.15 Frieb (Šťastný), 29.11 Sprušil (Frieb), 33.16 Hruška (Ditrich, Sprušil), 55.56 Faltýnek (Frieb) - 23.30 Rak (Bahula), 47.07 Hlatký (Gergela, Marek), 49.43 Šimek (Gajdošík).

Sestava: Láníček - Faltýnek, Novák, Pala, Hruška, P. Rajnoha, Tomáš, Bauer, J. Ferenc - Kolář, Šťastný, Frieb, Jelínek, Sprušil, Ditrich, Schön, Sedlář, Kupec, Surovec, Šrámek, Vencel.

„Bylo to velice náročné utkání, neboť Kroměříž disponuje velmi dobrým družstvem. První třetina z naší strany byla zdařilá, pak už to bylo takové rozhárané kvůli častým vyloučením. V poslední části jsme bojovali a výhru uhájili, za což klukům musím poděkovat,“ uvedl Radoslav Svoboda, trenér HC ZUBR Přerov.

Možnost rozšířit svou neporanitelnost budou mít přerovští hokejisté už ve středu 24. října, kdy od 18 hodin odehrají zápas na ledě Orlové.