Přerov – Třetí přípravné utkání, ale teprve první v domácím prostředí, v úterý odehráli přerovští hokejisté proti Opavě. A s chutí si zastříleli, když konto soupeře zatížili šesti přesnými trefami.

16.8.2011

Zubři proti OpavěFoto: DENÍK/David Klein

Jako první se do střelecké listiny zapsal na začátku 9. minuty Zdeněk Sedlák, který po narážečce s Kolaříkem poprvé překonal gólmana Panece při signalizovaném vyloučení.

Na 2:0 zvyšoval po příchodu z kabin v končící přesilové hře opět Sedlák, který si najel mezi kruhy a bombou pod horní tyč rozvlnil síť.

Za dalších 32 sekund už to bylo o tři branky, když se trefil Tomáš Černý.

Ve 29. minutě zavezl obránce Sklenář puk do útočného pásma a přenechal jej Černému. Ten našel ještě lépe postaveného Petra Vaňka, na jehož střelu byl brankář Panec krátký.

Alespoň mírná korekce ze strany Opavy přišla dvě a půl minuty před koncem druhé části z hole Kociána, který poprvé a také naposled překonal v brance Přerova Petra Okáče.

V závěrečném dějství se mohli domácí příznivci těšit ještě ze dvou přesných tref Zubrů.

Na 5:1 zvyšoval v přesilové hře po teči jednoho ze soupeřů obránce Petr Drábek a konečnou podobu utkání dal ve 47. minutě Jan Kolařík, který využil přesné přihrávky Černého a kličkou do bekhendu poslal gólmana Panece na párek.

„Jednalo se o první zápas v sestavě, se kterou bychom měli nastoupit do mistrovských utkání. Na ledě to bylo jakž takž dobré. Samozřejmě chybělo ještě vypilování přesilovek, založení útoků a tak dále. Kluci si ale s chutí zahráli a předvedli slušný výkon podpořený Petrem Okáčem v bráně,“ zhodnotil úterní špíl Pavel Sedlák, trenér Zubrů.

HC ZUBR Přerov – HC Slezan Opava 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)

Branky: 9. Sedlák (Kolařík, Ferenc), 25. Sedlák (Sprušil), 26. T. Černý (Kundrátek), 29. Vaněk (Černý, Sklenář), 43. Drábek (Sprušil), 47. Kolařík (T. Černý, Sedlák), 38. Kocián (Polok).

Vyloučení: 9:12. Využití: 2:1. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1.

HC ZUBR Přerov: Okáč – Faltýnek, Pala – Ferenc Vlček (30. Jedlička) – Krajíček, Sklenář (30. Drábek) – Goiš, Hanák (30. Kocan), Kočara – Sprušil, Kolařík, Sedlák – Kundrátek (28. Vaněk), Menšík, T. Černý. Trenér: Pavel Sedlák.

HC Slezan Opava: Panec – Bednárek, Faksa, Vrábel, Tichý, Kukol – Měch, Kocián, Polok – L. Černý, Pavelek, Grofek – Herman, Chalupa, Wolf. Trenér: Michal Piskař.

Další přípravný duel v domácím prostředí čeká přerovské hokejisty už ve čtvrtek, kdy od 18 hodin přivítají prvoligovou Olomouc, vedenou ze střídačky Janem Tomajkem.

16.8.2011 VSTUP DO DISKUSE
Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Vysněné dětské postele

Zubři Vsetínu oplatili těsnou porážku v přípravě. Rozhodl Berger

Přes dva tisíce fanoušků na legendárním Lapači sledovalo v úterý večer odplatu přerovských Zubrů. Tedy alespoň co se letních přípravných zápasů týče. Vsetín padl 1:2, rozhodující trefu obstaral Přerovanům ve třetí třetině Jan Berger.