Sotva se diváci posadili na svá místa, tak viděli první branku. Ta padla hned ve druhé minutě do přerovské sítě. Po dlouhém nákopu si míč zpracoval Zábojník a dostal se do velkého vápna. Tam jej křižoval dobíhající obránce Mrázek a naneštěstí pro domácí srazil střelu tak, že skončila za Fikrovými zády.

Přerov se po inkasované brance okamžitě oklepal a za další dvě minuty mohlo být vyrovnáno, jenže Cahyna ve vápně promáchl.

Do dobré příležitosti se dostal i Matušík, ovšem jeho střela měla opačnou faleš, než by si on sám představoval.

Poté záložník 1.FCV připravil dobrou palebnou pozici pro Cahynu, avšak jeho pokus směřoval doprostřed brány, kde byl připravený Kašík.

Tečku za prvním poločasem, co se střeleckých příležitostí týče, udělal domácí Švrček, který z přímého kopu z devatenácti metrů orazítkoval břevno otrokovické klece.

Po změně stran mohl přidat druhou branku hostí Starec, jenž před Fikrem nepříjemně tečoval centrovaný míč ze strany.

Domácí trenéři postupem času stáhli hru jen na tři obránce a Mrázka poslali na hrot. V 71. minutě mohl dvě stovky promrzlých diváků zahřát vyrovnávací trefou Švrček, ale v sobotu mu prostě nebylo přáno, když podruhé nasměroval míč do břevna. Tentokrát hlavou po rohovém kopu Matušíka.

A jelikož Přerovští nebyli schopní využít svých šancí, přišel trest. Míč se po standardce snesl až na hlavu nikým nehlídaného Bělašky, který tak v 73. minutě pečetil vítězství Otrokovic.

„Celé utkání ovlivnila situace hned ze druhé minuty, kdy jsme dostali branku z nakopnutého balonu, který letěl přes půl hřiště. Otrokovice precizně bránily, což nám dělalo velké problémy. Hrály to, co chtěly a mají tři body. Klukům jsem o přestávce říkal, že bod pro nás bude zlatý, ale ani ten nemáme. Nastřelili jsme dvě tyčky. Kdyby nám to tam spadlo za stavu 0:1, tak jsme možná měli i na obrat. Jenže Hrabal poté nesmyslně fauloval a po standardní situaci jsme inkasovali druhou branku. Tyto chyby nás strašně sráží,“ nechal se slyšet Pavel Koral, kouč 1.FC Viktorie Přerov.

„Z naší strany to nebyl zrovna nejlepší výkon. V utkání jsme v podstatě využili ze čtyř šancí dvě. Přerov měl trošku smůlu, jelikož dal dvě břevna. Jinak co se týče hry, tak vyhrál šťastnější tým, a tým, který šel víc za vítězstvím,“ řekl kouč Otrokovic Jaroslav Matějíček.

1.FC Viktorie Přerov – FC Viktoria Otrokovice 0:2 (0:1)

Branky: 2. Zábojník, 73. Bělaška.
Rozhodčí: Julínek – Beneš, Lakomý. ŽK: Cahyna, Švrček – Kraváček, Šuranský, Trnčák. Diváků: 200.
1.FC Viktorie Přerov: Fikr – Popela (63. Bernard), Hýbner, Mrázek, Hrabal – Zaoral, Švrček, Hrušák (82. Baran), Matušík – Schlehr, Cahyna (63. Mika). Trenér: Pavel Koral.
FC Viktoria Otrokovice: Kašík – Juráň, Kraváček, Bělaška, Ondráš – Zábojník, Šuranský (60. Alexa), Zálešák, Dujka – Starec (83. Jurčík), Trnčák (79. Maschtovský). Trenér Jaroslav Matějíček.

Z boje o „šest“ bodů vyšli přerovští fotbalisté naprázdno, což pro ně nevěstí nic dobrého. Vylepšit si reputaci mohou hned v dalším kole, kdy v neděli zajíždějí na trávník Vrchoviny, která rovněž figuruje ve spodních patrech tabulky.