Proti Vsetínu to byl váš čtvrtý zápas v posledních sedmi dnech. Nechyběly vám trošku síly?

Poslední tři utkání jsme hráli na čtyři lajny, abychom měli síly ještě na tento zápas, takže v tom bych problém neviděl.

Začátek byl z naší strany hodně lehkomyslný. Věděli jsme, že Vsetín teď hraje dobře. Bodoval v Karviné a má prostě fazónu, ale přesto jsme do zápasu vstoupili strašně špatně, laxně a inkasovali hned ve druhé a osmé minutě. Jak Vsetín ukázal, je to hodně kvalitní soupeř. Ač jsme se snažili, co jsme mohli, tak si zápas pohlídal.

První dvě inkasované branky v úvodní třetině byly vždy z přečíslení. Řekl bych, že vás Vsetín převyšoval hlavně bruslařsky.

Určitě. Místy nás opravdu hodně přebrusloval. Byl hodně agresivní v napadání, dostával nás pod tlak, z čehož pramenily chyby, které následně trestal. A pokud se tak nestalo, bylo to jen díky Radku Tihlářovi. Vsetín tedy určitě zvítězil zaslouženě.

Od začátku sezony jste hráli na tři pětky. Teď vás ale čekala ta těžká série, tak to trenéři poskládali na čtyři lajny. Jak se vám hrálo, vyhovuje vám to?

Není to úplně optimální. Každý hokejista, i v první lize, vám řekne, že mu to nevyhovuje, protože tempo není takové, na co je zvyklý. Na čtyři lajny jsme teď hráli mimořádně kvůli tomu nabitému programu, kdy jsme v týdnu hráli čtyři zápasy. Dokázali jsme vyhrát v Prostějově i v Opavě, takže v tomhle dnes chyba rozhodně nebyla. Rozhodl náš špatný vstup do zápasu. Ale abych to uzavřel, tak druhá liga se určitě hraje daleko lépe na tři formace.

Do zápasu jste se vrátili ve 14. minutě po vašem šťastném góly, kdy jste tečoval Blinkovu střelu a snížil tak na 1:2. Věděl jste vůbec v první moment, že je to branka?

Abych se přiznal, tak nevěděl. Viděl jsem, že tam jde střela, tak jsem nastavil hokejku, snažil jsem se to tečovat. Nebudu říkat, že to bylo nějak extra cílené. Ani sám nevím, kam ten puk zapadl. Nastavil jsem hůl tak, aby šel kotouč směrem na bránu a spadlo to tam, takže určitě šťastný gól.

Vyrovnat jste mohli v následné stosekundové početní výhodě pět na tři, kdy jste soupeře uzamkli v pásmu, ale prostě to tam nespadlo.

Je to velká škoda. Pak tam byla ještě jedna slušná šance, kdy Hromada perfektně zasáhl. Možná, že kdyby se nám podařilo vyrovnat na 2:2, tak bychom se dostali víc do zápasu. Jenže ve druhé části jsme inkasovali branku na 1:3. Neustále jsme se snažili s výsledkem něco udělat, tlačili je, ale byla to už spíše jen křeč. Pět minut před koncem jsme navíc inkasovali počtvrté a bylo rozhodnuto.

Dá se tedy říci, že brankář Hromada byl klíčovým hráčem Vsetína?

Asi ano. Měli jsme řadu střel, ale všechno ho to trefovalo. A co ho netrefilo, to pochytal. Určitě to byl klíčový hráč.

Ve druhé třetině jste se museli bránit několika přečíslením soupeře. O tu třetí branku jste si doslova koledovali.

Jak jsem říkal, to je jejich styl. My jsme prohrávali, navíc doma, takže jsme se museli tlačit dopředu a oni toho využívali k rychlým brejkům. Trošku jsme hru vytáhli, což byla voda na jejich mlýn. Umí to hrát, mají to zažité a často chodili dva i tři na našeho jediného obránce. Hráli to velmi chytře.

Do třetí třetiny jste už nastoupili jen se třemi formacemi, soupeře neustále tlačili, ale to zakončení…

Snaha tam byla, ale Hromada toho spoustu pochytal. Za stavu 1:3 se to ještě dalo, ale naše čtvrtá inkasovaná branka už nás položila. Pak už bylo málo času na případný zvrat.

V závěru jste se pak ještě dral před bránu, byl podražen a sudí nařídil trestné střílení. Ovšem smůla se vám lepila na hokejky a vaše střela skončila na břevně.

Je to škoda, ale myslím, že by to už byla jen kosmetická úprava, protože toho času už moc nezbývalo.

Po hektickém týdnu máte sobotu volnou a hrajete až ve středu ve Valašském Meziříčí. Je to pro vás dobře nebo byste raději hráli a nevypadli ze zápasového rytmu?

Vychází nám to teď počtvrté a vždy jsme po tom týdnu udělali šňůru pěti vítězných zápasů. Zatím nám to vždy vyšlo, takže doufám a pevně věřím v to, že se dobře nachystáme a ve středu znovu začneme sérii.

Jedete opět třikrát ven, takže žádné lehké zápasy vás nečekají.

To ovšem nemění nic na faktu, že musíme přivézt nějaké body a odčinit náš výpadek se Vsetínem. Naším cílem je udržet minimálně to třetí místo.