Na Šumpersku prohrávali už 0:3 a v 88. minutě ještě ztráceli dvě branky, slepenými góly v závěru však dokázali srovnat a v následných penaltách urvat bod navíc.

Želatovice nezachytily úvod a závěr prvního poločasu. Obě branky sice inkasovaly z penalt, v obou případech ale rozhodčí rozhodl správně.

„Obě penalty byly, chovali jsme se hloupě ve vlastní šestnáctce,“ uznal želatovický trenér Ondřej Mrázek.

Po změně stran navíc bylo ještě hůř, v 55. minutě totiž zvýšil na 3:0 Jiří Schmidt a s hosty to nevypadalo vůbec dobře.

„Do druhého poločasu jsme šli s tím, že nemáme co ztratit a udělali jsme změny. Zase jsme ale dostali hloupý gól,“ popisoval Ondřej Mrázek.

Naděje vykřesal v 62. minutě útočník Michal Mackovík. „Po gólu na 3:1 jsme se zvedli, dali ještě dvě branky z ofsajdu, což nám zvedlo sebevědomí, že ty góly dát můžeme,“ myslí si kouč Želatovic.

Na rozdíl jediné branky snížil v 88. minutě Vojtěch Koplík a srovnání obstaral z poslední standardky hlavou Lukáš Dlouhý. V závěrečných penaltách se štěstí zaslouženě přiklonilo na stranu Želatovic, které tak mohly slavit nevídaný obrat.

FC Dubicko - FC Želatovice 3:3 (2:0). Pen: 3:4

Branky: 9. z pen. Demeter, 45. z pen. Malínek, 55. J. Schimdt – 62. Mackovík, 88. Vo. Koplík, 90. Lu. Dlouhý.
Rozhodčí: Kašpar – Šteifer, Halenka. ŽK: J. Scmidt, Krejčí (oba Dubicko). Diváci: 80.

Želatovice: Čech – Vo. Koplík, Lu. Dlouhý, La. Dlouhý, Skopal – Matušík, Tomek – Calábek (71. V. Král), Ji. Jemelka (65. Kratochvíl, Ondroušek (81. Zlámal) – Mackovík. Trenéři: Ondřej Mrázek, Vlastimil Němec.
Dubicko: Havlíček – Skopal, Burian, J. Schmidt, Pinkava, Demeter (81. Krejčí), Malinovský (83. Cmíral), Malínek, Skácel, Večeřa (65. Grohar), Hroch (34. Svačina). Trenér: Milan Schmidt.