Viktorie ukončila čtyřzápasové čekání na výhru, poraziĺa Kravaře

Přerov – Konečně výkon hodný divize? Možná. V sobotním odpoledním střetnutí dokázal 1.FC Viktorie své příznivce po měsíčním půstu potěšit domácím vítězstvím. Po gólech Zaorala, Dlouhého a Hrušáka porazil Kravaře 3:1 a nadále si tak drží druhou příčku.

13.10.2012

Fotbalisté 1.FC Viktorie Přerov Foto: DENÍK/David Klein

1.FC Viktorie Přerov – SK Kravaře 3:1 (1:0)

Domácí byli aktivní hned od úvodních minut. Zajímavou individuální akcí se zaskvěl Koutný.

Zazlobil i soupeř. V 16. minutě Schlehr na poslední chvíli zastavil probíjejícího se Kovaříka, který mohl jít do sólového úniku.

Prvního gólu se diváci dočkali ve 35. minutě. Přerovští se usadili okolo pokutového území a po ostřelování Hladkého branky se zásluhou Lukáše Zaorala dostali do vedení.

Podruhé si příznivci 1.FCV mohli zakřičet gól v 51. minutě, kdy se prosadil po akci Zaorala dobře postavený Ladislav Dlouhý.

Hosté posléze přišli o útočníka Kovaříka, který se dostal do střetu s gólmanem Švédou a s bolestivou grimasou odkráčel po chvíli ze hřiště. Přerov mezitím skóroval potřetí, když se prosadil Tomáš Hrušák.

Kravaře stihly už jen snížit díky parádní trefě Šota, který ze standardky obstřelil zeď a překvapil i brankáře Švédu. Švehlíkovi svěřenci se dál hnali do útočných akcí, ale žádnou z nich už zužitkovat nedokázali. Přesto mohli být se ziskem tří bodů spokojeni.

„Po sérii čtyř utkání bez vítězství jsme chtěli konečně uspět a navýšit konto na dvacet bodů. První poločas byl naprosto vyrovnaný, ve druhém už jsme divákům předvedli fotbal. Škoda obdržené branky, ale myslím si, že jsme měli šancí daleko víc a zaslouženě vyhráli," uvedl kouč vítězného celku Richard Švehlík.

„Zápas jsme prohráli zaslouženě, Přerov byl lepší. Po sérii čtyř zápasů, ve kterých jsme třikrát vyhráli a jednou remizovali, jsme tentokrát zahráli hodně špatně. S takovým výkonem jsme na body dosáhnout nemohli. Obranná fáze Přerova byla velmi dobrá a my jsme se přes ni nedokázali vůbec prosadit," okomentoval zápas Lukáš Černín, trenér SK Kravaře.

Branky: 35. Zaoral, 51. Dlouhý, 56. Hrušák – 63. Šot.

Rozhodčí: L. Kneisl – Z. Kneisl, Chlevišťan. Bez karet. Diváků: 200.

Přerov: Švéda – Hrabal, Hýbner, Mrázek, Netopil – Mika, Schlehr, Hrušák, Koutný (61. Sedlář) – Zaoral (75. Šolín), Dlouhý (82. Švrček). Trenér: Richard Švehlík.

Kravaře: Hladký – Švacha, Hoza, Šot, Kužel  – Woznica, Baranek, Bitta, Kroker (46. Seibert) – Kovařík (57. Peterek), Jatagandzidis. Trenér: Lukáš Černín.

Fotbalisté Přerova si díky šestému vítězství udrželi i po jedenácti odehraných kolech druhou příčku a na vedoucí Valašské Meziříčí ztrácejí čtyři body. V dalším kole zajíždějí na trávní čtrnáctého Slavičína.

Autor: Jaroslav Pazdera