Určičtí zahodili dvě penalty, ale přece už konečně zvítězili

Určice, Kojetín – Po neúspěšných prvních třech zápasech na domácím trávníku a navíc ještě následujícím debaklu v Dolanech padl určický fotbalový celek na dno tabulky krajského přeboru. S celkem Kojetína, předposledním v tabulce, se mu minulou neděli podařilu sérii proher ukončit.

5.9.2016

Určice (v modrém). Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Lukáš Horák

„Potřebovali jsme kolektiv už konečně nastartovat, což se podařilo," oddychoval už volněji po boji určický lodivod Radek Tomšic. „Snad bude dnešní výhra pro nás povzbuzením i pro další domácí utkání s Želatovicemi, které budeme hrát už ve středu," dodal nedávný kojetínský trenér.

Začátek utkání musel připadat domácím fotbalistům i jejich příznivcům v hledišti jako zlý sen. Už v úvodní minutě hostující Nguyen z vyložené gólové šance Běhalíkovu branku přestřelil a v následující minutě trefil Řezáč levou tyč.

Naproti měl před brankou první určickou slibnou šanci Hořava. Když končila první čtvrthodina, šli hosté do vedení zásluhou Barana.

Ve 25. minutě si Určičtí znovu oddychli, když je podruhé zachránila branková konstrukce, ale o tři minuty později srovnal kapitán domácího celku Vaněk na 1:1. Poločasovým vedením Určických o gól pohrdl Šlais, když po faulu Panáka ve velkém vápně neproměnil v gól nařízenou penaltu. Poločasovou remízu zachránil pro Určické ve 42. minutě skvělým zákrokem Běhalík.

Už čtyři minuty po zahájení druhého poločasu měl po faulu brankáře Gajdoše na značce pokutového kopu míč i Vaněk, ale gólman Gajdoš byl úspěšnější než domácí penaltoví střelci i podruhé!

Už za dalších pět minut hry však Vaněk svou chybu napravil gólem na 2:1, nakonec vítězným. Další gólovky byly k vidění potom ještě před oběma brankami, ale skóre utkání už nikdo nezměnil. Závěr dohrávali hosté bez vyloučeného Kantora pro vulgární urážku arbitra střetnutí.

„Začátek dnešního duelu nám nevyšel, o penaltách raději hovořit nebudu. Ale potrestáni za chyby jsme tentokrát naštěstí nebyli. Za góly pochválím Vaňka, za aktivitu Hořavu," vybral dva své svěřence trenér Radek Tomšic.

„Po prohře se mně průběh zápasu hodnotí špatně," řekl trenér kojetínského Slavoje Marek Ševeček při vědomí, že jeho tým padá na dno průběžné tabulky krajského přeboru. „Velikého množství gólových šancí jsme nevyužili a tak je výsledek takový, jaký je. Ztráta bodů je to zcela zbytečná. Nehráli jsme dobře kombinačně jako v předchozích zápasech, přestože se jednalo o celky ze špice tabulky. Ale – jednu penaltu jsme dnes měli kopat také," viděl Marek Ševeček.

TJ Sokol Určice – FK Slavoj Kojetín/Kovalovice 2:1 (1:1)
Branky: 28. a 54. Vaněk – 14. Baran. Rozhodčí: Křepský – Kološ, Kopecký. ŽK: Josif, Račanský, M. Trajer, Běhalík – Panák, Gajdoš. ČK: 86. Kantor. Diváci: 100.
Určice: Běhalík – Josif (46. Račanský), Zelina, Frehar (69. Němčík), Plajner (90. Bureš) – Halouzka, Menšík (8. M. Trajer), Hatle (85. Ordelt), Šlajs – Vaněk, Hořava (78. Krajíček). Trenér: Radek Tomšic.
Kojetín: Gajdoš – Panák (85. Verčerka), Dočkal, Jura, Javořík – Nguyen (73. Miko), Kantor, Janováč, Řezáč – Baran, Krčmář. Trenér: Marek Ševeček.

Vlastimil Kadlec

Autor: Redakce

5.9.2016 VSTUP DO DISKUSE

Opilá řidička se převrátila se svým automobilem na střechu.
4

Opilá řidička převrátila auto na střechu, druhou zastavili policisté

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Zubři Vsetínu oplatili těsnou porážku v přípravě. Rozhodl Berger

Přes dva tisíce fanoušků na legendárním Lapači sledovalo v úterý večer odplatu přerovských Zubrů. Tedy alespoň co se letních přípravných zápasů týče. Vsetín padl 1:2, rozhodující trefu obstaral Přerovanům ve třetí třetině Jan Berger.