První výhra Želatovic, první ztráta Zábřehu. Rozhodla efektivita

Želatovice – Konečně se dočkali. Fotbalisté Želatovic protrhli smůlu, která se jich zatím v tomto ročníku krajského přeboru držela jako klíště. A podařilo se jim to proti jednomu z favoritů celé soutěže. Doma totiž přehráli silný Zábřeh vysoko 4:1 a vyslali jasný signál, že se s nimi přesto, že vybojovali teprve první výhru v sezoně za tři body, bude muset počítat. Zábřeh naopak poprvé na podzim ztratil.

5.9.2016 AKTUALIZOVÁNO 5.9.2016

Fotbalisté Želatovic (v pruhovaném) proti Zábřehu.Foto: DENÍK/Jan Pořízek

„Zábřeh má obrovskou kvalitu. Myslím, že je právem adeptem na první místa. My jsme ale pokračovali v dobrých výkonech z předešlých zápasů a konečně se nám dařilo i střelecky. Snad si to už trošku sedlo," řekl na úvod trenér Želatovic Pavel Hošek.

Jeho svěřenci získali sebevědomí i díky rychle vstřelené brance ze 3. minuty sobotního zápasu. Brejk do otevřené obrany využil Tomáš Matušík. Hostům se ještě podařilo vyrovnat. Želatovičtí ve 36. minutě propadli ve středu hřiště, což potrestal Antonín Jakeš, který už měl snadnou pozici.

„Vytvářeli jsme si šance, ale využili jen jednu. Soupeř hrál chytře v bloku, z něhož přecházel do útoku a nekompromisně trestal naše chyby," mrzelo zábřežského kouče Jaroslava Appla.

Klíčem k tříbodovému zisku domácích byl dost možná gól, který vstřelili hned dvě minuty po vyrovnání. Závar po rohovém kopu zužitkoval Lukáš Dlouhý a Želatovice šly do šaten s jednogólovým náskokem.

„Výborně nám fungovala obrana. Hráli jsme v bloku a vyráželi do rychlých protiútoků," popisoval Hošek.

Dva z podobných brejků domácí navíc ve druhé půli přetavili v branky. Zábřeh si po celou dobu druhé půle lámal na defenzivě Hoškova týmu zuby, trest přišel v 82. minutě, kdy se trefil Lukáš Kovařík a bylo prakticky hotovo. Na konečných 4:1 ještě upravil po další rychlé akci do otevřené obrany Tomáš Čtvrtníček.

„Zábřeh hrál výborně, měl tam příležitosti, ale tentokrát jsme byli šťastnější my. Před klukama musím smeknout," uzavřel kouč Želatovic.

Jaroslav Appl na lavičce soupeře z prohry tragédii nedělal.

„Věděli jsme, že prohra přijít musí. Možná je to před zápasem s Velkými Losinami dobře. Výkon jsme podali dobrý, jen jsme nedali góly a o tom dnešní fotbal je. Dospěli jsme do bodu, kdy se snažíme hrát kombinační fotbal. Musím pochválit Želatovice, podaly výkon na hranici svých možností," dodal závěrem hostující trenér.

FC Želatovice – SK Sulko Zábřeh 4:1 (2:1)

Branky: 3. Matušík, 38. Dlouhý, 82. Kovařík, 89. T. Čtvrtníček. ŽK: Lepka, Sládek (oba Zábřeh). Diváci: 120.

Želatovice: Čech – Bernard (77. Zlámal), Vlk (59. V. Němec), Dlouhý, Skopal – Zehnálek (63. T. Čtvrtníček), Matušík, Jemelka, Stokláska – Fabián (66. Mackovík), Kovařík. Trenér: Pavel Hošek.

Zábřeh: Toman – A. Němec, Lepka, Valenta – Sládek, Okleštěk, Král, Žanda (56. Sitta) – Pucher, Jakeš, Hýbl. Trenér: Jaroslav Appl.

I vaše kabelka může pomoci! Přispějte do charitativního Kabelkového veletrhu

Primátor Přerova Vladimír Puchalský nechal ve městě vylepit plakáty s kontaktem na Děti Země, které blokují stavbu dálnice D1 Říkovice - Přerov.
2

Primátor nechal v Přerově vylepit plakáty s kontaktem na Děti Země

Jazz festival mění program. Hvězdy ruší turné, do Přerova míří divoká basistka

Dvě nečekané dramaturgické změny museli udělat pořadatelé tradičního Československého jazzového festivalu v Přerově, který se uskuteční ve dnech od 26. do 28. října.

Zavřená Čechova? Ani frézování řidiče nezastaví

Náročná oprava Čechovy ulice v Přerově, která je hlavní spojnicí mezi nádražím a centrem, vypukla. A nejen řidiči, ale i obchodníci z této části města si přejí, aby zase co nejrychleji skončila. Opět se potvrzuje známý fakt, že řidiči v Přerově si se zákazy příliš hlavu nelámou.

Návrat Jágra. Vyzvou Zubři v sobotu legendární číslo 68?

Chcete vědět, zda Jaromír Jágr nastoupí za mateřské Kladno? Museli byste do Delf, či za Sybillou nebo Nostradamem. Anebo nakouknout přímo do Jágrovy hlavy, k tomu vám však zřejmě bude scházet utržené sluchátko Macha a Šebestové. Každopádně se zdá, že do středečního zápasu proti Benátkám nad Jizerou slavná osmašedesátka nenastoupí. Reálnější se jeví varianta sobotní, kdy Jágrovi Rytíři hostí Přerov.

Nebe nad Henčlovem budou brázdit poslové podzimu

Již na třináctý ročník oblíbené drakiády se mohou těšit ti, kteří v sobotu 30. září dorazí na hřiště v Henčlově na Přerovsku. Od 13 hodin zde poměří síly v několika kategoriích malí i velcí příznivci této podzimní tradice.