Pohárové derby: Kozlovice Hranice k ničemu nepustily a postupují

Výsledek 1:2, obraz hry ale byl možná až překvapivě jednoznačný. Fotbalisté Kozlovic v předkole MOL Cupu nedali domácím Hranicím moc šancí a zaslouženě postoupili do 1. kola soutěže.

16.7.2017

Fotbalisté SK Hranice (v pruhovaném) padli v předkole MOL Cupu s Kozlovicemi 1:2.Foto: Deník/Ivan Němeček

„Celý zápas jsme dominovali. Jen od 70. minuty jsme začali fyzicky trošku vadnout, ale to bylo dané i náročným programem. Herně jsem byl spokojený,“ pochvaloval si kozlovický trenér Roman Matějka.

Derby dvou okresních konkurentů divize E začalo sporným momentem. Kozlovický Galetka ve vápně v 6. minutě přesně našel Kaďorka, jeho pokus gólman Hranic Tomečka vyškrabával dost možná už za brankovou čarou, rozhodčí ovšem gól neuznal.

Hosty to ale příliš mrzet nemuselo. Po celou dobu byli aktivnějším týmem a na to, že za sebou měli jediné přípravné utkání, ukazovali kvalitu. Povedené uvolnění zakončené ještě lepší střelou předvedl po půlhodině hry Jakub Šolín – 1:0.

„Dopouštěli jsme se zbytečných ztrát, soupeři se víc dařilo individuálně a byl přesnější v kombinaci, to rozhodlo,“ mrzelo kouče Hranic Rostislava Sobka.

Ihned po změně stran se mohla gólem blýsknout letní posila Kozlů Petr Nekuda, Tomečka si ale na jeho lob počíhal. Nebezpečí pro soupeřovu obranu znamenal i druhý útočník hostů Galetka, v koncovce se ale smolně neprosadil.

#clanek|3291966#

Hráčem zápasu byl asi Jakub Šolín. Nebál se jít jeden na jednoho a jeho rány z dálky vždy stavěly hranickou defenzivu do pozoru. Jeho další dalekonosný projektil v 53. minutě zastavilo břevno.

Hraničtí se k první střele na branku dostali až v 84. minutě, navíc to bylo z přímého kopu asi z 35 metrů. Zasloužené rozhodnutí nakonec zařídil kozlovický Lukáš Kaďorek. Poblíž středového kruhu si všiml, že domácí gólman je venku z brány a z první míč krásně poslal do sítě.

Paradoxně ihned po výkopu se pak domácí dostali do největší šance zápasu, kterou hostující brankář Konečný ve vápně zlikvidoval jen za cenu faulu, proměněná penalta Radima Kundráta už ale nic neřešila.

„Ještě pracujeme na doplnění kádru, nemáme dotažené některé přestupy, takže jsme nastoupili s tím, s čím jsme mohli. Nechyběli ani dorostenci. Ale soupeř byl od začátku fotbalovější a zaslouženě se ujal vedení. Jsem rád, že ve druhém poločase jsme se dokázali soupeři alespoň bojovností vyrovnat,“ zhodnotil mač Rostislav Sobek.

Výsledek 2:1 tak poslal Kozlovice zaslouženě dál. V 1. kole MOL Cupu se střetnou s třetiligovým Uničovem. „Kdybychom šli na plac s tím, že prohrajeme, tak tam nemáme co dělat. Je to fotbal, je to kulaté, proč bychom nemohli vyhrát s Uničovem,“ uzavřel kozlovický lodivod Roman Matějka.

SK Hranice – FK Kozlovice 1:2 (0:1)

Branky: 89. Kundrát z pen. - 30. Šolín, 88. Kaďorek.
Rozhodčí: Kulička – Přikryl, Galásek. ŽK: Kundrát – Mazouch, Šolín, Kyselák. Diváci: 100.

Hranice: Tomečka – Frydrych, Kundrát, Čáp, Sobek ml. (80. Pecha) - Lasovský, M. Kuchař, Kovařčík (46. Ligač) – Nehyba, Kalous (62. Vladař), D. Kuchař. Trenér: Rostislav Sobek.

Kozlovice: Konečný – Střelec, Ma. Král, M. Dostál, Sikora (69. Heger) – Kaďorek, Šolín, Mazouch, Kyselák (90. Pavelka) – Galetka (86. Vogl), Nekuda. Trenér: Roman Matějka.