Nováček si z Nových Sadů odvezl bod

Olomouc - Nový soutěžní ročník I.A třídy zahájil v Olomouci duel Nových Sadů s nováčkem z Brodku u Přerova. Domácí se sice poměrně brzy ujali vedení, ale na vítězství nedosáhli. Hosté sehráli na Nových Sadech vyrovnanou partii, v závěru zápasu srovnali stav a z Olomouce si odvezli cenný bod.

11.8.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

Domácí měli excelentní vstup do utkání. Po dvou minutách hry odvrátili hosté nebezpečí na roh, ale hrozbu zažehnali jen na chvíli. Rohový kop Urbánka stačili hosté poslat za hranici velkého vápna, ovšem přímo na kopačku Šubrta. Jeho pumelice z dvaceti metrů prošla hradbou těl a skončila za zády bezmocného gólmana Sedlaříka.

Další půlhodina přinesla průměrnou hru bez dramatických situací. Vzruch přinesla až 33. minuta. Nejdříve Jedelský docela slušně provětral domácí obranu a následně se dostal do šance domácí Foukal, ale duel s gólmanem prohrál.

Po změně stran měli první šanci opět domácí, ale tentokrát jim rohový kop branku nepřinesl. V 60. minutě předvedl pěkný střelecký pokus Matuška, domácí gólman Straka míč vyboxoval.

O tři minuty později předvedl pěknou střelu Šubrt z přímého volného kopu, brankář Sedlařík míč s námahou vyrazil.

Nejhezčí akce zápasu se udála v 71. minutě, ve které hosté předvedli jednu z mála pěkných kombinací. Hejč poslal přihrávku do uličky nabíhajícímu Matuškovi a ten nedal domácímu gólmanovi šanci – 1:1.

V závěru utkání měli mírně navrch Novosadští, ale střele Urbánka chyběla razance, Papouškův pokus odvrátila obrana na roh a závěrečná hlavička střídajícího Špundy vyzněla jako malá domů.

FK Nové Sady – FK Brodek u Přerova 1:1 (1:0)

Branky: 3. Šubrt – 71. Matuška. Rozhodčí: Stanislav Kubíček. ŽK: Dočkal, Raiskub, Urbánek – Jedelský, Sedlařík.
Nové Sady: Straka - Ronza, Papoušek, Růžička, Kosatík (88. Špunda), Kopp, Urbánek, Dočkal, Raiskub, Šubrt, Foukal. Trenér Petr Jeřábek.
Brodek: Sedlařík – Navrátil, Dvořák, Hruška, Petráš, Vysloužil (46. Cetkovský), Hejč, Matuška, Složil, Jedelský, Heger. Trenér Pavel Janošík.