Krajský přebor na VIDEU! Podívejte se na sestřihy 3. kola

Olomoucký kraj - Regionální Deník vám ve spolupráci s Krajským fotbalovým svazem v Olomouci přináší exkluzivně záznamy fotbalových bitev Krajského přeboru. Podívejte se na sestřihy utkání 3. kola sezony 2016/2017.

26.8.2016

Přebor Olomouckého kraje 2016/17Foto: DENÍK

Lutín -Šternberk 2:3pp (1:0)

Nováček krajského přeboru z Lutína přivítal na svém hřišti zajetý tým Šternberka. Přesto to byli domácí, kdo v prvním poločase určoval tempo zápasu. Již v sedmé minutě otevřel skóre úspěšně proměněnou penaltou lutínský fotbalista Tomáš Los. Po zbytek prvního dějství měla hra náboj a míč se kutálel nahoru dolů. Druhý poločas zpočátku nabídl vyrovnanou podívanou, přesto se Šternberk dostal více dopředu a v 63. minutě vyrovnal na 1:1 Petr Zifčák a vzápětí na 2:1 pro hosty zvýšil Petr Vytřísal. S tím se ale Lutínští nechtěli smířit a skóre ihned zkorigovali. V 66. minutě totiž utekl hostující obraně Petr Wanke a po zemi poslal míč za záda šternberského gólmana. Remízový stav tak musely rozhodnout penaltové rozstřely, z nichž lépe vzešel Šternberk.

Ústí – Kojetín-Kovalovice 3:2 (2:1)

Vedoucí tým krajského přeboru z Ústí přivítal v rámci 3. kola na domácím hřišti outsidera minulé sezóny z Kojetína-Kovalovic. Domácí se sice dostali do vedení již 9. minutě zásluhou Lubomír Maléře, ale hosté nechtěli věnovat soupeři body zadarmo. O deset minut později poslal mičudu za záda ústeckého Urbáška hostující Michal Baran. Hrdinou zápasu se stal Lubomír Maléř, když ve 30. minutě obrátil skóre ve prospěch domácích a Ústí oslabené o tři hráče základní sestavy tak poslal opět do vedení. Po změně stran chytili Kojetínští druhý dech a tři minuty po startovním hvizdu dalšího dějství stačilo jejich borci Baranovi doklepnout přihrávku od svého spoluhráče a bylo vyrovnáno. Hosté trápili domácí ještě po zbytek poločasu a Ústí tak zachránil třetí gól Lubomíra Maléře těsně před koncem.

Velké Losiny – Dolany 1:0 (0:0)

Jediný gól utkání padl v duelu mezi Velkými Losinami a Dolany. Hosté z Olomoucka vyjeli na sever Olomouckého kraje v dobré formě, ale lázeňský tým již od prvních minut ukazoval, kdo je doma pánem. Po několika šancích v prvním poločase se Losinští zvedli ve druhém dějství. Dolany sice občas potrápily domácí obranu, ale nepodařilo se jim zakončit. Na druhé straně otevřel skóre až v 71. minutě Matěj Šinogl a svým jediným gólem utkání zajistil Losinám další výhru v řadě.

Určice – 1. HFK Olomouc B 2:3 (1:2)

Fotbalisté z Prostějovska přivítali v rámci třetího kola krajského přeboru na svém hřišti rezervu třetiligové Holice. Hosté se prosadili již v 6. minutě, kdy nastřelenou hlavičku za záda domácího brankáře Tomáše Holáska doťuknul Roman Sázel. Určice pak situaci korigovaly o deset minut později vyrovnávací střelou Radima Vaňka. Do šaten uklidnil situaci na hostující straně Ondřej Bořil, který individuálně prokličkoval soupeřovou defenzivou a po zemi zakončil na 1:2. Těsně po změně stran poslal holické do dvougólového odstupu Radek Vodička a bylo vymalováno. Určice se však nehodlaly smířit s porážkou a do konce nepolevily. Hrdinou na jejich straně se stal těsně před koncem mače kapitán Radim Vaněk, jenž svým druhým gólem snížil na 2:3, přesto se Určicím již nepodařilo vyrovnat a tři body si nakonec odvezl B-tým 1. HFK Olomouc.

Kralice na Hané – Zábřeh 0:2 (0:0)

Ani třetí kolo krajského přeboru nebylo pro fotbalisty Kralic zrovna šťastné, protože v něm nestačili na prozatím stoprocentní Zábřeh. První dějství se odehrávalo v rámci vzájemných šancí na obou stranách. Diváci tak mohli sledovat zpočátku vyrovnanou hru, kdy se žádnému z týmů nepodařilo protlačit míč za záda soupeře. Po změně stran se hostující skvadra nehodlala srovnat s bezbrankovým stavem a začala tlačit. Zábřeh začal hřišti jasně dominovat a Kralickým nedal nic zadarmo. Skóre otevřeli hosté až v 63. minutě. Po zablokované střele se dostal míč k naprosto osamocenému Lukasovi, který jen lehkým přiťuknutím poslal míč do protipohybu brankáře Krejčího. Druhou branku vstřelil Zábřeh záhy. Jakeš přesprintoval u čáry krajního obránce Kralic a centr našel Žandu. Ten byl sice tísněný obránci, ale míč z jednoho metru doklepl bez problémů do brány.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Nádherné počasí, bezmála pět set fanoušků a hlavně strhující fotbal. Šlágr 11. kola divize E mezi domácím Havířovem a vedoucími Kozlovicemi byl reklamou na čtvrtou nejvyšší soutěž.

Řidič nechal v Přerově odemčený superb s klíčem v zapalování. Jak to dopadlo?

Na svou neopatrnost doplatil v neděli po třiadvacáté hodině pětapadesátiletý majitel vozidla značky Škoda Superb, který nechal své auto odemčené, dokonce nechal klíče v zapalování.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.