V neděli také začíná FK Kozlovice 18. kolem a na svém stadionu bude hostit tabulkově lepší Sokol Ústí. Kozlovice jsou zatím na předposlední patnácté pozici se čtrnácti body.

Utkání se Sokolem Ústí se hraje v neděli 22. března na domácím fotbalovém hřišti v Kozlovicích. Zápas budou řídit rozhodčí z okresu Olomouc Vojtěch Kouřil, František Tomeček a Rudolf Žufan. Proto, aby domácí zvítězili ve velmi důležitém úvodním jarním střetnutí, pozvali si k poslední generálce družstvo FK Brodek u Přerova.

Ten sice hraje „jen“ I. A třídu, ale má zkušenosti z turnaje na umělé trávě v Olomouci, kde byl nejlepším střelcem jejich hráč Lukáš Hrubý. Uplynulou neděli si trenéři na umělém hřišti Spartaku Přerov mohli udělat poslední obrázek, jak na tom jejich svěřenci jsou.

Oddíly FK Kozlovice a FK Brodek u Přerova dokázaly, že dobře. V prvním poločase byla k vidění velká územní převaha hráčů Kozlovic. Branky však dávali hosté a o přestávce vedli 2:0, když oba góly vsítil ze samostatných úniků Lukáš Hrubý. Druhý poločas začal plně v režii kozlovických.

Obě družstva vystřídala hráče a v brodeckém dresu se místo Hrubého objevil Alfréd Složil, který se blýskl dorážkou po trestném kopu - 3:0. To bylo ze strany hostí již vše.

Ve druhém poločase se projevilo lepší herní pojetí Kozlovic, jejich smysl pro finální přihrávku, důraz v souboji o míč i plné nasazení. Branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Do střelecké listiny se postupně zapsali: Jiří Zezula 3, Martin Krampla a Lukáš Dohnal z pokutového kopu.

Konečný výsledek tedy byl 5:3 proFKKozlovice. Nezbývá než věřit, že tento výsledek a zejména herní pojetí vydrží fotbalistům FK Kozlovice co nejdéle a odpoutají se od nelichotivé předposlední pozice v olomouckém krajském přeboru mužů v kopané.