Kozlovičtí dovolili Jeseníku po devíti měsících zvítězit

Jeseník/Kozlovice – Tak se konečně dočkali. Po více jak devíti měsících slaví fotbalisté Jeseníku vítězství v mistrovském utkání, když jejich poslední tříbodový úspěch měl datum ze srpna loňského roku. To vše na úkor Kozlovic.

6.6.2011

Kozlovice (v oranžovém) Foto: DENÍK/David Klein

FK Jeseník – FK Kozlovice 2:1 (2:0)

Jelikož oběma soupeřům o nic nešlo, duel se odehrál spíše v přátelském duchu, když v úvodní části měli více ze hry domácí, po přestávce pak byli aktivnější hosté.

„První poločas jsme odehráli velice dobře, vytvořili si v něm několik šancí a dvě z nich dokázali také využít,“ uvedl sekretář jesenického klubu Aleš Salva.

V 15. minutě předvedl Jeseník krásnou akci, kdy centr Skoupila od lajny uklidil hlavou do sítě Woitek. Za dalších deset minut se mohli domácí radovat podruhé. Tezner se uvolnil u postranní čáry a jeho střelu z úhlu gólman Mánek reflexivně vyrazil nohou, bohužel pro hosty pouze na volného Kyselu, který se z dorážky nemýlil – 2:0.

V závěru úvodní části ještě stačil Plhák vystrašit brankáře Kozlovic, jeho pokus ale Mánek lapil.

Krátce po příchodu z kabin se Kozlovice prosadily ze skrumáže, kde se nejlépe orientoval Stoklásek a snížení odstartovalo jejich nápor. Postupně převzaly otěže zápasu, stačily dvakrát trefit břevno a daly i branku, která ale nebyla uznána pro ofsajd.

V 85. minutě poté došlo k ne příliš vídané situaci, kdy obránce Stokláska šel ze hřiště a místo něj nastoupil druhý gólman Kadlec. Stávající brankář Mánek tak putoval do útku a Kadlec mezi tři tyče.

Ani toto kuriózní střídání už ale Kozlovicím k tíženému vyrovnání nepomohlo.

„První půle byla z naší strany velice špatná, čehož domácí využili a potrestali naši nedůraznou a vlažnou hru dvěma góly. Po poločasové domluvě hráči v padesáté minutě snížili. Od této chvíle se hrálo pořád na jednu branku. Dostali jsme se do několika šancí, ale bohužel jsme nechali všechny body v Jeseníku,“ pověděl Zdeněk Novák, trenér Kozlovic.

Branky: 15. Woitek, 25. Kysela – 50. Stokláska.

Sestavy

FK Jeseník: Winkler – Harazin, Keltner, Skoupil, Juriš – Kubík (55. Furik), Kadeřábek, Woitek, Tezner – Kysela (86. Špička), Plhák.

FK Kozlovice: Mánek – Stokláska (85. Kadlec), Petráš, Michal Král, T. Mackovík – Šolín, Stržínek, Tomčík, Matula – Jan Dohnal, Zezula. (ka, dak)