Po slibném začátku však nakonec odjížděli s vysokou prohrou 1:5. Osudné jim byly zejména dva nezvládnuté rohy z posledních minut první půle.

Zápas se v úvodu vyvíjel pro kozlovické fotbalisty slibně, když v 9. minutě otevřela skóre utkání posila z Horní Moštěnice Marek Suchánek.

Kozlovice vedení udržely pouze dvacet minut, za domácí vyrovnával Neubert.

V závěru poločasu pak přišly dva nešťastné rohové kopy, které, jak se později ukázalo, rozhodly.

„Do zápasu jsme vstoupili velice dobře, byli jsme hodně aktivní. Dařilo se nám i v obranné fázi, kde jsme kolem půlící čáry často získávali míče. Díky rychlému přechodu do útoku jsme si v prvním poločase vypracovali alespoň tři gólové příležitosti. Jednu z nich jsme po velké chybě soupeřova brankáře využili. Asi od 35. minuty se hra srovnala a soupeř se začal prosazovat hlavně přes naši pravou stranu, kde musíme defenzivu ještě zlepšit. Po naší chybě pak soupeř zaslouženě vyrovnal. První půlce by slušel remízový výsledek, dostali jsme ale během posledních pěti minut poločasu dva góly po rohovém kopu, což pak hodně ovlivnilo celé utkání," komentoval vývoj první půle trenér Kozlovic Matějka.

Ve druhé půli vyběhla na trávník skoro kompletně obměněná jedenáctka Kroměříže, která si po celý druhý poločas držela herní převahu.

Po gólech Žáka a Ferka navíc upravila konečný stav utkání na 1:5 z pohledu Kozlovic.

„Do druhé poloviny jsme trošku prostřídali, ovšem Kroměříž má široký kádr a vystřídala skoro celou jedenáctku. To se začalo projevovat hlavně po fyzické stránce. Jsme v těchto dnech v plné fyzické zátěži a rychle nám docházely síly. Proto jsme včas nedokázali uzavírat prostory a koncentrovat se do obranného bloku. Soupeř nás dokázal rozběhat a roztáhnout hru, naši útočníci hráli moc nahoře, nepomáhali obraně. Kromě dvou pěkných střel jsme si ve druhé půlce nic nevytvořili. Svoji roli také sehrálo to, že soupeř hrál již čtvrté přípravné utkání a pro nás to byla premiéra. S první půlí můžu být spokojen, nebýt těch rohových kopů. S druhou však vůbec ne," řekl Matějka.

V zápase se představily i posily Suchánek z Horní Moštěnice, gólman Urbánek z Olomouce a Martinka z Kralic na Hané. Kozlovice zkoušely také nového útočníka právě z Kroměříže, Radka Janoštíka.

„Šlo na něm vidět, že dlouho nehrál a že s námi absolvoval jediný trénink. Nerad ale soudím hráče na základě jednoho zápasu, to by bylo špatně," řekl na adresu možné posily pro jarní část sezony kouč Kozlovic.

Další přípravný zápas odehrají kozlovičtí fotbalisté v sobotu 31. ledna v Hulíně proti domácímu Spartaku. Utkání začne v 15 hodin.

SK HS KROMĚŘÍŽ – FK KOZLOVICE 5:1 (3:1)

Branky: 29. Neubert, 43. Hromek, 45. Silnica, 59. Žák, 77. Ferko – 9. Suchánek.

Kozlovice: Urbánek – Martinka, Dlouhý, Michal Král, Střelec – Kaďorek, Schlehr, Tomčík, Šolín – Přikryl, Suchánek. Střídali: Kadlec, Petráš, Dohnal, Janoštík, Heger. Trenér: Roman Matějka.