FK Kozlovice – SK Hranice 1:4 (0:2)

Utkání jednoznačně patřilo hranickému hrotovému útočníkovi Ferencovi, který se hned ve 4. minutě ocitl sám před brankářem Mánkem, ale tentokrát se ještě ukličkoval. O dvě minuty později se ale zjevil nehlídán na malém vápně a centrovaný míč uklidil do sítě.

Běžela dvanáctá minuta, balon se opět dostal k Ferencovi a bylo to už 0:2.

Třetí branku Hranic mohl přidat Málek, ale jeho střela skončila na tyči. Kozlovičtí si moc šancí nevytvářeli, to už spíše soupeř ohrožoval svou vlastní branku, jako například ve 22. minutě po rohovém kopu.

Před odchodem do kabin ukázal své kvality hranický Pecha, který se po individuální akci dostal z křídla až na střed hřiště na velké vápno, ale gólman Mánek jeho pokus vytěsnil na roh.

Po příchodu z kabin střílel Ferenc příliš slabě a navíc těsně vedle, ale v 55. minutě už svůj hattrick dovršil. Ve vápně sebral míč obránci Petrášovi a zvýšil už na 0:3.

O čtvrt hodinu později na roh Modelského nejvýše vyskočil Pokorný a hlavou počtvrté prostřelil Mánka v kozlovické brance.

O snížení se vzápětí postaral střídající Stokláska, který využil přihrávky od Kocfeldy před prázdnou klec.

V poslední desetiminutovce se Ferenc ocitl ještě v dalších dvou vyložených šancích, ale hlavou dvakrát přestřelil.

Hraničtí si tak z Kozlovic odvezli naprosto zasloužené vítězství 1:4.

„Zápas jsme odehráli jako každý jiný, jen s tím obrovským rozdílem, že jsme daly góly, které nám v minulých utkáních chyběly. Tentokrát se nám to podařilo a jsme za to rádi. Chytil se nám střelecky Ferenc, tak snad to teď bude lepší,“ řekl k utkání kouč vítězného týmu Petr Zatloukal.

Kozlovickému trenéru Zdeňku Novákovi moc do řeči nebylo. „Zápas rozhodly naše chyby ve středu obrany. Neporadili jsme si s rychlým Ferencem a to prakticky rozhodlo o celém utkání,“ řekl.

Branky: 73. Stoklásek – 6., 12., 55. Ferenc, 70. Pokorný.

Sestavy
FK Kozlovice: Mánek – Střelec (10. Kocfelda), Petráš, Michal Král, Mackovík – Šolín (69. Stokláska), Stržínek, Tomčík, Matula – Jan Dohnal, Zezula.
SK Hranice: Sobek – Chrastina (78. Cvešper), Kundrát, Wojnarovský, Hanák – Pokorný, Modelský, Bušina (75. Punčochář), Málek, Pecha (80. Žoch) – Ferenc.