Kozlovice čtyřmi góly v první půli sestřelily poslední Petrovice

Za dvacet minut bylo prakticky hotovo. Fotbalisté Kozlovic na půdě posledních Petrovic potvrdili roli favorita, když zvítězili 4:1. Ve 21. minutě už to po druhé brance Lukáše Kaďorka bylo 3:0. Kozli tak mají po sedmi kolech společně s nováčkem z Ústí 17 bodů. Divizi E zatím kralují dva celky z přerovského okresu.

17.9.2017

Fotbalisté Kozlovic (v pruhovaném) proti SK Hranice (2:1).Foto: Deník / Němeček Ivan

„Očekával jsem těžký zápas, s Dolním Benešovem hrály Petrovice velmi vyrovnané utkání. Čekal jsem, že budou hrát zezadu, že se budeme těžce prosazovat do zpevněného bloku. Výhodou bylo, že jsme dali rychlý gól, a ve 21. minutě už jsme vedli 3:0. To rozhodlo celý zápas,“ měl jasno trenér Kozlovic Roman Matějka.

Už v sedmé minutě se prosadil útočník Adam Galetka, po něm se v rozmezí pěti minut dvakrát trefil Lukáš Kaďorek. Jiskřičku naděje vykřesal Petrovicím ve 23. minutě Jan Lukan, tento plamínek ale sfoukl svým druhým gólem o chvilku později Galetka.

„Chviličku se ta hra srovnala, ale když jsme dali na 4:1, tak jsme si pak zbytek zápasu pohlídali. Nechtěl jsem připustit žádnou divočinu,“ ohlížel se kozlovický kouč.

Ten sice postrádal hlavní ofenzivní zbraň Petra Nekudu. Stejně jako Jakub Šolín měl pracovní povinnosti, oba v útoku důležité borce ale nahradili ostatní. Potvrdili, že Kozli letos mají kvalitní a široký kádr, který může pomýšlet na nejvyšší patra tabulky.

„Prosazovali jsme se po křídelních akcích, přesně tak, jak jsem chtěl. Věděli jsme, že mají vysokého stopera Gilla, tam bychom se neprosadili. Hráli jsme v pohybu, s tím si soupeř moc nevěděl rady. Góly nám daroval po chybách,“ hodnotil Roman Matějka.

Ve druhém poločase už diváci žádnou branku neviděli, Kozlovice si zkušeně pohlídaly zisk dalších tří bodů. Emoce tak vzplály pouze v závěru, když domácí Ruisl a Hanusek museli po druhých žlutých kartách předčasně do sprch.

V dalším kole Kozlovice hostí nováčka ze Šternberka, který se v divizi zatím spíše hledá.

Lokomotiva Petrovice – FK Kozlovice 1:4 (1:4)

Branky: 23. Lukan – 7. a 34. Galetka, 16. a 21. Kaďorek.
Rozhodčí: Galásek – Žurovec, Černoevič. ŽK: Lukan, Gill – Kyselák. ČK: 80. Ruisl, 88. Hanusek (oba po 2. ŽK, oba Petrovice). Diváci: 68.

Petrovice: Mrozek – Paduch (60. Hujo), Gill, Lukan (60. Kondziolka, Mobe, Hanusek, Gomola, Bajzáth, Kempný (46. Chwastek), Hoffmann, Ruisl. Trenér: Zdeněk Dembinný.
Kozlovice: Konečný – Střelec, Sikora, Ma. Král, Krejčíř – Kaďorek, Schlehr, Dostál, Kyselák (89. Bělík), Pavelka (76. Přikryl) – Galetka (83. Heger). Trenér: Roman Matějka.

17.9.2017 VSTUP DO DISKUSE

Svojí kabelkou do veletrhu přispěla také manažerka Obchodního centra Galerie Přerov Lenka Volfová

Manažerka Galerie Přerov veletrh podpořila kabelkou, na kterou "nemá odvahu"

Na legendu českého rocku a blues Vladimíra Mišíka, který zahrál v úterý večer v přerovském klubu Teplo, dorazily na tři stovky posluchačů.
21

Vladimír Mišík: I dnes sáhnu po sbírce Josefa Kainara

Parkurové závody v Přerově nepřekazil ani déšť. Domácí uspěli v hobby závodech

Počasí sice v sobotu nebylo ideální, nic ale nebránilo konání 19. ročníku jezdeckých závodů v rámci Ceny města Přerova v parkurovém skákání. K vidění bylo celkem 82 startů, nechyběli domácí jezdci Střední školy zemědělské a ani hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk, který se zúčastnil předávání cen a ke koním má speciální vztah.

Ztratil peněženku, díky policii ji má nazpět

Když muž, který jel v pondělí vlakem z Lipníku nad Bečvou zjistil, že zřejmě při nástupu vytratil svoji peněženku, už asi nedoufal, že se s ní ještě shledá.

Policie kontrolovala zaměstnance železnice

Na teritoriu Územního odboru Přerov se uskutečnila v době od 11. do 18. září policejní akce, která se zaměřila na železniční problematiku.

Kotlíkové dotace spuštěny, kraj rozdá 124 milionů! Tentokrát bez front

Kdo uvažuje o tom, že v rodinném domě vymění starý kotel na pevná paliva za modernější a k ovzduší ohleduplnější zdroj tepla, má opět šanci získat peníze.