Kojetín vstoupil do sezony domácím výpraskem

Kojetín – Sobotní vstup fotbalistů Kojetína do dalšího ročníku krajského přeboru si domácí Slavoj jistě představoval jinak. Proti Hněvotínu neměl šanci a prohrál jasně 1:5. Jedinou branku vstřelil z pokutového kopu zásluhou posily z Přerova Michala Barana.

8.8.2016

Fotbalisté Kojetína (v bílém). Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Ivan Němeček

Baran v loňské sezoně působil v Brodku u Přerova a patří k několika málo posilám kádru Kojetína, který se přes léto dostal z personálních problémů.

Dalšími nově příchozími jsou kromě borců z B-týmu také Jiří Večerka z Kroměříže či Richard Klimeš z Prostějova.

I oni se v sobotu představili v základní sestavě pod vedením kouče vloni úspěšné rezervy Slavoje Marka Ševečka.

„Příprava byla krátká, ale nakonec myslím, že to dopadlo celkem slušně. Na tréninky teď chodí dost lidí. Oproti tomu, jak to bylo v minulé sezoně, to je, řekl bych, stoprocentní nárůst," prozradil Ševeček.

Naopak z týmu odešel zkušený záložník Zdeněk Matějka do Kelče, v Kojetíně neuvidíme ani Josefa Cibulku. Další stálice domácí sestavy chyběly z důvodů zranění či dovolených.

Samotný zápas Kojetínským vůbec nevyšel. Po trefách Davida Lošťáka a Dominika Pagáče vedli hosté už po čtvrthodině 2:0.

Nadějně to vypadalo pro Kojetín ještě ve 37. minutě, když Baran proměnil penaltu, šance domácích ale vyhasly o chvilku později, když Jiří Kratochvíl do šatny zvýšil na 3:1.

„Prohráli jsme zaslouženě, soupeř byl lepší. Vše vyplývalo ze špatné obranné činnosti celého týmu. V zakončení jsme byli také slabí. Soupeř byl velice kompaktní, je to zkušené mužstvo," uznal trenér Slavoje.

Chyběl mu také první gólman Gajdoš, který si užíval dovolené. V brance se tak objevil další z nováčků Patrik Řezáč a ve druhém poločase lovil míč ze sítě ještě dvakrát. Po hodině hry se prosadil exligový David Kobylík, mistr Evropy hráčů do 21 let z roku 2002.

Pátý gól pak obstaral ještě v 76. minutě Antonín Čech a dal tak skóre finální podobu.

Kojetín prohrál 1:5, lehkého soupeře však na úvod rozhodně neměl. V dalším kole si jeho hráči odpočinou, vychází na ně totiž volný los.

FK Slavoj Kojetín/Kovalovice – FC Hněvotín 1:5 (1:3)

Branky: 37. Baran (PK) – 11. D. Lošťák, 15. Pagáč, 43. Kratochvíl, 60. D. Kobylík, 76. Čech.

Rozhodčí: Vrba – Dorušák, Hodaň. ŽK: Dočkal, Večerka, Javořík, Panák – Benýšek. Diváci: 84.

Kojetín: P. Řezáč – Večerka, Dočkal (88. Šafránek), Javořík, Panák – Rybovič, Kantor, Bělaška, Nguyen Minh Duc (77. Janováč) – Baran, Klimeš (84. Židlík). Trenér: Marek Ševeček.

Hněvotín: Běhalík – Schinneck, Šulc, Šrom (72. Šenkyřík), D. Kobylík, Benýšek, Čech (90. Holub), P. Kobylík, D. Lošťák, Pagáč, Kratochvíl (88. Drtina). Trenér: Ivo Lošťák.

8.8.2016 VSTUP DO DISKUSE

Kvůli náročné rekonstrukci je uzavřená Čechova ulice v Přerově. Řidiči musejí jezdit po objízdné trase
14

Zavřená Čechova? Ani frézování řidiče nezastaví

Jaromír Jágr
13

Návrat Jágra. Vyzvou Zubři v sobotu legendární číslo 68?

Nebe nad Henčlovem budou brázdit poslové podzimu

Již na třináctý ročník oblíbené drakiády se mohou těšit ti, kteří v sobotu 30. září dorazí na hřiště v Henčlově na Přerovsku. Od 13 hodin zde poměří síly v několika kategoriích malí i velcí příznivci této podzimní tradice.

Do filmového nebe odešla Květa Fialová, Tornádo Lou z Limonádového Joe

Ve věku 88 let zemřela česká filmová legenda Květa Fialová. Slavnou herečku znali diváci především jako zpěvačku Tornádo Lou z westernové parodie Limonádový Joe, hraběnku z komedie Adéla ještě nevečeřela či z klasiky Babička a Šarlotu z Účastníků zájezdu.

Vítr v kabině pomohl. Zubři nasázeli Ústí pět gólů ve druhé třetině

Po vlažnějším rozjezdu v první třetině přišla gólová smršť v prostředním dějství, díky níž přerovští hokejisté mohou slavit druhou výhru na domácím ledě. V pondělí přehráli Ústí nad Labem 7:4 a patří jim po šesti kolech třetí příčka tabulky WSM ligy, dva body za vedoucími Karlovými Vary, s nimiž Zubři již ve středu odehrají další atraktivní utkání.

Tradiční výstava hub v Přerově lámala návštěvnické rekordy

Na tři sta šedesát šest druhů hub a přes šestnáct set návštěvníků - takový byl dvacátý ročník tradiční výstavy hub, která se konala v pátek a v sobotu v přerovském klubu Teplo.