Pro oba nekompletní celky to byl úvodní duel letní přípravy.

„Za nás nastoupila hned šestice hráčů ročníku narození 1993, tedy těch, kteří vyšli ze staršího dorostu," upřesňuje nový kouč Přerova Richard Švehlík.

Úvodní okamžiky patřily překvapivě jeho mančaftu, jež se v 7. minutě ujal vedení po trefě Jakuba Šolína. Navýšit náskok Přerova mohli následně Mika a Pavelka, ale v koncovce neuspěli. Od poloviny úvodního dějství přebrali iniciativu domácí a díky trefám ze 30. a 40. minuty odcházeli do kabin o něco spokojenější.

Po změně stran už měla favorizovaná Kroměříž herní převahu, kterou zúročil v 58. minutě krásnou střelou na 3:1 Handl. Hosté mohli korigovat po akcích Miky a Dostála, jenže na domácího gólmana si nepřišli.

„V prvním poločase jsme byli Kroměříži přinejmenším vyrovnaným soupeřem. Po změně stran už byla lepší a po zásluze zvítězila. Náš mladý tým je však třeba za předvedený výkon pochválit. Pro některé hráče to byla první zkušenost s mužským fotbalem na takovéto úrovni," pověděl trenér Přerova Richard Švehlík.

SK Hanácká Slavia Kroměříž – 1.FC Viktorie Přerov 3:1 (2:1)

Branky: 30. Steiner, 40. Dobraj, 58. Handl – 7. Šolín.

Sestava 1.FC Viktorie Přerov – 1. poločas: Švéda (31. Sohlich) – Zselezo, Venský, Hrabal, Čechák – Schlehr, Mika – Šolín, Bernard, Pavelka – Koutný. 2. poločas: Sohlich (61. Huňka) – Peca, Venský (80. Zselezo), Hrabal, Dostál – Schlehr (70. Pavelka), Šolín – Baran, Koutný (59. Mika), Čechák – Chuda.

Další přípravný duel v herně nabitém programu čeká přerovské fotbalisty hned v sobotu, kdy od 10 hodin přivítají na svém hřišti devatenáctku Sigmy Olomouc.