Neúspěšný víkend 1. FC Přerov

Přerov -Fotbalové soutěže pokračovaly o víkendu dalšími mistrovskými zápasy. Týmy 1. FC Přerov tentokrát příliš úspěšné nebyly.

17.9.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/David Klein

Muži prohráli v souboji o čelo tabulky v Litovli, ženy neuspěly v Hodoníně a starší dorost nedokázal bodovat v Havířově.

Alespoň kolegům z mladšího dorostu se dařilo lépe, když získali další tři body. Žáci hrající MSŽD byli v Rýmařově úspěšní, starší získali bod a mladší zvítězili.

Rezervy žáků neuspěly v Mohelnici, když obě družstva svá utkání prohrála. Dalším kolem též pokračovaly turnaje přípravek OFS Přerov. Starší přípravka obsadila v Brodku u Přerova druhé místo, a mladší na domácím stadionu skončila rovněž druhá.

Muži

TJ Tatran Litovel - 1. FC Přerov 1:0 (0:0)

Do zápasu vstoupili hosté aktivně, zvolili stranu po silném větru, který je podporoval v útočení. Již v desáté minutě našel Bernard krásnou přihrávkou Schlehra, který se dostal za obranu. Udělal kličku brankáři, ale jeho střela skončila na boční síti.

V jedenácté minutě po rohu Václavíček vystřelil z otočky těsně vedle. Jemelkův trestný kop skončil na zdi a Schlehrovu střelu zlikvidoval brankář. Přestože 1. FC měl převahu, největší šanci si vypracovali domácí, když dlouhý aut nedokázala obrana odvrátit a útočník z osmi metrů nastřelil břevno.

Po změně stran měla výhodu větru Litovel. V 52. minutě zahrávala trestný kop z osmnácti metrů a skvělou střelou přes zeď se ujala vedení. Po gólu se hra opět vyrovnala, útoky se střídaly na obou stranách, ovšem žádné vyložené šance si ani jeden tým nevypracoval.

V závěru se Přerov vrhl do útočení, ovšem ve dvou případech zastavil útok praporek asistenta. V remízovém zápase rozhodla o druhé prohře 1. FC v soutěži vydařená střela domácích.

Sestava: Négyesi - Mrázek (86. Matyáš), Václavíček, Hýbner, Hrabal - Schlehr, Pola, Bernard, Střelec (68. Jelen) - Jemelka (63. Cigánek), Liška.

Dorostenci

MFK Havířov - 1. FC Přerov 3:1 (2:1)

Domácí starší dorost vstoupil do zápasu famózně - již v páté sekundě po hrubé chybě obránce Venského se ujal vedení. Tato branka kupodivu s hosty neotřásla.

Ti dostali soupeře pod drtivý tlak a vytvořili si pět gólových šancí, z nichž až ta poslední znamenala srovnání skóre. Branku vsítil kapitán Baďura. Do čtyřicáté minuty měl Přerov hru pod kontrolou, škoda dalších neproměněných šancí Simona, Machače a Táborského.

Před odchodem do kabin zahrával Havířov z pravé strany trestný kop, míč skončil nešťastně na ruce Přidala a rozhodčí správně nařídil penaltu. Tu domácí s přehledem proměnili a opět vedli.

Do druhého poločasu nastoupil 1. FC aktivně, vytvořil si tři gólové šance, ale opět bohužel selhal v zakončení. Havířov se v 60. minutě dostal do ojedinělého protiútoku a po hrubé chybě brankáře Judase zvýšil na 3:1.

Tato branka hosty psychicky srazila na kolena a až v závěru utkání se opět dostali do hry, avšak další příležitosti nedokázali využít ke změně stavu.

„Individuální chyby a neplnění taktických pokynů nás připravily již o devět bodů,” konstatoval po utkání trenér Pavel Koral.

Branka: L. Baďura.

Sestava: Judas - Přidal (65. Nuc), Zselezo, Venský, Čechák - Táborský, Václavíček (75. Slanina), Machač, Talach (46. Navrátil) - Simon, Baďura (60. Čtvrtníček).

MFK Havířov - 1. FC Přerov 0:3 (0:1)

Mladší dorostenci 1. FC zaslouženě zvítězili nad snaživým soupeřem, který ovšem držel krok pouze v první půli. Dvě minuty před jejím koncem vstřelil gól hlavou Přikryl po centru Kryšky. Poslal tak Přerov do vedení a tím určil další ráz střetnutí.

Po změně stran místy až drtivou převahu vyjádřili brankově nejprve Přikryl po přihrávce Miky a poté Tihelka po asistenci Janováče. Navíc ještě střídající Sukop nastřelil břevno.

Branky: Přikryl 2, Tihelka

Sestava: Sohlich - Dostál, Pospíšil (41. Doležel), Kryška, Janováč (41. Dolák ) - Zatloukal, Mika, Tihelka, Zaoral (67. Sukop ) - Přikryl, Navrátil (60. Chuda).

Ostatní zápasy ve výsledcích

MSLŽ: HODONÍN - 1. FC PŘEROV3:0 (1:0). MSŽD: JISKRA RÝMAŘOV - 1. FC PŘEROV starší 2:2 (2:1), Baculák 2, mladší 1:3 (0:1), Kubíček 2, Šemro.

KP žáků: FK MOHELNICE MORAVIČANY - 1. FC PŘEROV starší 2:1 (1:1), Lavrinec, mladší 8:0 (2:0).

Mistrovská utkání

O víkendu 20. - 21. září sehrají celky 1. FC Přerov další utkání fotbalových soutěží, převážně v domácím prostředí. V sobotu se nejprve představí dorostenecká družstva v soubojích s FC Ostrava - Jih (10.15 a 12.30 hod.).

V 16 hodin nastoupí k dalšímu utkání KP mužů 1. FC Přerov proti Sokolu Leština. Nedělní program začíná v 10 hodin utkáním pátého kola MSŽD, kdy starší nastoupí proti Uničovu a zápas jejich mladších kolegů se hraje od 11.45 hodin.

Odpoledne pokračuje program utkáními KPžáků. Starší nastoupí proti Moravskému Berounu ve 13.00 a mladší v 15.15 hodin. Ženy se ve čtvrtém kole MSLŽ představí v neděli od 16 hodin proti 1. FC Brno.

Na hřišti soupeře tak o víkendu nastoupí pouze starší přípravka, která odehraje turnaj OFS Přerov v neděli od 9 hodin v Horní Moštěnici.

Richard Švehlík

17.9.2008 VSTUP DO DISKUSE

Přerovský strážník Miroslav Komínek má na svém kontě 180 odběrů krve - ocenění mu předal primátor města Vladimír Puchalský.

Přerovský strážník má za sebou 180 odběrů krve

Po neznámém pachateli, který ukradl na nástupišti vlakového nádraží v Přerově kabelku, pátrá policie. Pachatele zachytily kamery.
3

Tento muž na nádraží v Přerově okradl cestující. Nepoznáte ho?

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy.

Závodníky v Přerovské rokli okradli ve spánku. Vzali jim peníze i boty

Na Mistrovství Evropy v autokrosu, které se konalo o víkendu v Přerovské rokli, budou ještě dlouho vzpomínat dva závodníci.