„Neměli jsme štěstí, nedali jsme penaltu a neproměnili jsme šance. To rozhodlo celý zápas. Hosté tam sice také měli nějaké příležitosti a nedali penaltu, ale remíza by z mého pohledu byla pro obě dvě mužstva spravdelivější," smutnil šternberský trenér Leo Kratochvíl.

Kojetín mohl jít do vedení již v první minutě zápasu, ovšem Peřina se v šestnátce trestuhodně ukopl.

Hostující křídelník si však vše vynahradil o chvíli později. Nejprve obehrál krajního beka Tomance a poté našel před brankou zcela volného Adama Galetku, který s překonáním gólmana Vytřísala neměl žádný problém – 0:1.

Zdroj: KFS Olomouc

Šternberk se však ze studené sprchy, kterou na hřiště přinášel i počáteční déšť, stihl rychle oklepat. Už minutu po inkasovaném gólu mohl po dlouhém balonu za obranu srovnat Hlaváček, pro tentokrát se ale skóre ještě neměnilo.

Domácí udeřili až na konci první desetiminutovky, a to prakticky ze stejné akce. Jiný byl pouze zakončující hráč. Petr Vytřísal ideálně podebral míč, vyrovnal, a začínalo se znovu.

Šternberští se snažili hrát akce na jeden dotek, dopláceli však na špatnou předfinální fázi, po které míč buď skončil v autu, nebo se domácí fotbalisté ocitli v ofsajdu.

To Kojetín si počínal přímočařeji. Matějkovi ještě ve 26. minutě obránci ve skórování zabránili. Minutu nato ale Milan Vytřísal už jen sledoval očima, jak rána Zdeňka Matějky zpoza velkého vápna s pomocí tyče končí v síti a vrací hostům vedení.

V 59. minutě na tom Slavoj mohl být ještě lépe. Kymlička v pokutovém území zahrál rukou a kopala se penalta. Galetka však nabídnutou šancí pohrdl a vůbec netrefil branku.

Šternberk vycítil šanci srovnat stav. V 73. minutě dostal také vynikající příležitost, když Javořík v šestnátce fauloval pronikajícího Jurečku. Jenže Zifčák s pokutovým kopem nenaložil o nic lépe než před ním Galetka. Trefil pouze plachtícího brankáře Gajdoše.

Stejný hráč měl na svědomí i další velkou šanci, Kojetínské ale zachránila pravá tyč.

Veškeré pochybnosti o výsledku utkání tak v 88. minutě odmítl svým druhým přesným zásahem Galetka, na kterého po odražené střele Axamita zívala odkrytá brána.

„Odehráli jsme velmi kvalitní zápas, zvlášť v prvním poločase, kdy jsme drželi míč, a byli silní v kombinaci. Ve druhé půli jsme mohli rozhodnout, ale neproměnili jsme pokutový kop a domácí nás trochu zatlačili. Podržel nás ovšem gólman Gajdoš, který chytil penaltu a pak ještě nějaké další šance," liboval si kouč Kojetína Marek Ševeček. „Třetím gólem jsme poté podle mě jen potvrdili zasloužené vítězství," doplnil.

FK Šternberk – FK Slavoj Kojetín 1:3 (1:2)

Branky: 9. P. Vytřísal – 3. a 88. Galetka, 27. Matějka. Rozhodčí: Sedláček – Slota, Kološ. ŽK: Coufal, Kymlička, Koryťák – Javořík.

Šternberk: M. Vytřísal – Vinkler, Frieb, Mudrák, Tomanec (83. Novosad) – Zifčák, Dušek (46. Kymlička), Coufal, Jurečka – P. Vytřísal (59. Koryťák), Hlaváček. Trenér: Leo Kratochvíl.

Kojetín: Gajdoš – Polách (83. Humpál), Dočkal, Javořík, Panák – Peřina, Axamit, Matějka, Zezula – Řezáč, Galetka. Trenéři: Radek Tomšic a Marek Ševeček.

Autor: Petr Komárek