Divoký finiš: Troubky vedly, prohrávaly a remizovaly

Ústí, Troubky – Utkání s infarktovým závěrem předvedly ve druhém kole krajského přeboru celky Ústí a Troubek.

15.8.2011 1

Ilustrační snímekFoto: Dalibor Sosna

Hosté z Troubek se pozornou a trpělivou hrou v obraně dostali do dvoubrankového vedení.

To však Ústí smazalo a v devadesáté minutě vstřelilo rozdílovou trefu, aby hosté v nastavení vyrovnali.

Domácí chtěli proti nováčkovi co nejdříve vstřelil uklidňující branku, měli více ze hry, ale ne a ne se trefit. Snažil se o to především agilní útočník Černocký, jehož nebezpečné střely gólman Marák vyrážel.

Jeden z vyražených míčů poslal do sítě Honeš, branka však nebyla uznána pro ofsajd. Blízko gólu byl po půlhodině hry Páleník, jenže jeho pokus zastavila tyč.

O první přesnou střelu se naopak postarali Troubečtí, když se po rohovém kopu prosadil v 57. minutě Kalina.

„Hodně to s námi zatřáslo, na patnáct minut jsme vypadli z tempa a hra se hodně vyrovnala. Bohužel ve snaze o vyrovnání jsme dostali druhou branku,“ pověděl ústecký kouč Vojtěch Bušina.

Hosté se totiž v 69. minutě nadechli k brejku, který neomylně zakončil Němčák.

„Udělali jsme změny, vystřídalo se a posledních patnáct minut jsme hráli jen na tři obránce a vytvářeli si velký tlak,“ pokračoval.

A vyplatilo se. Postupně se trefili Černocký, Kufa z penalty a v devadesáté minutě Lhotský strh vedení na stranu Ústí.

Zápas se však hraje, dokud nezapíská rozhodčí.

Tohoto hesla se troubečtí fotbalisté drželi a odměnou jim byla branka na 3:3 ve třetí minutě nastavení. Nakopávaný míč propadl až do vápna, kde byl nejrychleji Stískal a urval pro svůj tým alespoň bod.

„Remíza je zřejmě spravedlivá. Kluci sice dokázali nepříznivé utkání zvrátit, ale přesto máme bohužel jen bod, což je pro nás ztráta. Z výsledku jsme tedy zklamaní. Soupeř přijel vesměs bránit. Prezentoval se velmi dobře ve hře hlavou a za bod je zřejmě spokojený,“ dodal trenér Ústí.

Slova kouče Bušiny potvrdil i Pavel Němčák, asistent trenéra FK Troubky. „Mohli jsme vyhrát i prohrát, takže bod nakonec bereme. Domácí byli v první půli lepší a my jsme jen bránili. Po přestávce se to z naší strany zlepšilo a podařilo se nám vstřelit dvě branky. Jenže následně jsme třikrát inkasovali a naštěstí v infarktovém závěru se nám podařilo ještě vyrovnat,“ řekl.

TJ Sokol Ústí – FK Troubky 3:3 (0:0)

Branky: 75. Černocký, 88. Kufa (pen.), 90. Lhotský – 57. Kalina, 69. Němčák, 90.+3 Stískal.

TJ Sokol Ústí: Bernkopf – Škařupa, Plesník, Palacký, Bagar (75. Janásek) – Skácel, Páleník, Kufa, Ševčík – Honeš (65. Lhotský), Černocký. Trenér: Vojtěch Bušina.

FK Troubky: Marák – Pospíšil, Vala, Čevela, J. Haviernik – Kalina (65. Nemrava), R. Haviernik, Stoklásek (46. J. Němčák), Vrána, Ticháček (80. Petráš) – Stískal. Trenér: Karel Josl.

15.8.2011 VSTUP DO DISKUSE 1

Hokejisté Přerova (v modrém) proti Ústí nad Labem (7:4).
33

Vítr v kabině pomohl. Zubři nasázeli Ústí pět gólů ve druhé třetině

Výstava hub v přerovském klubu Teplo
32

Tradiční výstava hub v Přerově lámala návštěvnické rekordy

Nadávky, krádeže, potyčky. V Přerově už se bojí i Romové

ANKETA / Chovají se, jako kdyby jim tu všechno patřilo. Máme strach jít večer po ulici. Obchodníci z lokalit u nádraží, ale i lidé, kteří zde žijí, popisují, že atmosféra v Přerově v poslední době zhoustla.

Výtěžek z Kabelkového veletrhu pomůže také Julince z Bělotína

S následky herpetické meningoencefalitidy bojuje už pět let Julinka z Bělotína. Nemoc, která propukla krátce po jejím narození, zasahuje nervy a způsobuje změny mentálního stavu a omezení pohyblivosti.

Škaredé počasí, krásná auta. Veteráni vyrazili na rozlučkovou jízdu

Nablýskané automobily a motocykly, které se řadí do kategorie „veterán“, jeli v neděli 24. září svou poslední letošní jízdu. Sezona totiž končí a bylo nutné ji završit okázalou jízdou, která započala v Lipníku nad Bečvou.

Mňamky, nebo blafy? Jaké máte zkušenosti se školními jídelnami?

V jídelníčku zelenina, mléčné výrobky, ryby, luštěniny, bezlepkové potraviny a regionální produkty. A jako doplněk k obědu raději ovoce než sladkosti. Takový je dnes trend ve školních jídelnách. Na Přerovsku jsou ale i jídelny, kde dětem nechutná.