První poločas však měl tým kouče Jiřího Miky více ze hry, navíc se hned v úvodu ujal vedení gólem Marka Žídka, hlavního hrdiny nedávného derby se Zábřehem.

Ve 35. minutě pak losinští hráči spálili tutovku, když gólman Kojetína z bezprostřední blízkosti musel vyrážet pokus Marka Smrže a záhy likvidovat i další dorážku.

Hosté pak hrozili z brejků, jenže po jednom z nich ztratili balón, domácí přešli do protiútoku, který vyvrcholil faulem na Lukáše Kováče a sudí nařídil penaltu.

K míči se následně postavil Petr Linet, ale možnost navýšit domácí náskok trestuhodně propásl, když jeho pokus zamířil nad břevno.

Těsně před přestávkou však rozehrál benjamínek losinské sestavy Hugo Hegner akci na levé straně, kdy potáhl míč po lajně, poslal jej na střed hřiště, po několika nahrávkách se balón dostal až k Petru Linetovi, jenž střelou na vzdálenější tyč dal na 2:0.

Krátce po tomto gólu se navíc ocitl v další slibné šanci Lukáš Kováč, jehož ránu ale pozorný Michal Gajdoš v bráně Kojetína odvrátil na roh.

Ve druhé části ale hosté viditelně ožili a pomohlo jim k tomu zaváhání soupeře, když si po akci Řezáče s Dočkalem srazil Martin Kupčík míč do vlastní sítě.

Smutnou ironií osudu je, že stejný kousek se tomuto hráči „povedl" také v nedávném derby Velkých Losin se Zábřehem.

Po snížení se Kojetín začal stále více tlačit na polovinu domácích, ti přesto dlouho náporu hostů odolávali, navíc několikrát přešli i do protiútoku, leč bez úspěchu.

Nejprve dobrou šanci Lukáše Kováče zlikvidoval gólman, pak dokonce lázeňský výběr dal gól, bohužel domácí radost zhatil praporek pomezního rozhodčího, když odmával ofsajd.

Všechno si následně fotbalisté Velkých Losin vynahradili v 65. minutě, ve které po centru Lineta skóroval parádními nůžkami mladík Hugo Hegner, když poslal ranou z první balon o břevno do sítě – 3:1.

Ani za tohoto stavu to však Kojetín nezabalil a nadále se snažil s nepříznivým výsledkem něco udělat, v 73. minutě orazítkovali hosté tyč, potom zazdil obrovskou možnost Josef Cibulka, když dostal míč ideálně mezi stopery, sám před Hatalou ale zamířil jen těsně vedle tyče.

V 88. minutě mohl pojistit losinský náskok Michal Gargulák, také on se ocitl zcela volný před bránou, jeho střele ale chyběla patřičná razance i přesnost.

V samotném závěru zahrávali hosté trestný kop, ze kterého se přes zeď trefil do šibenice Matěj Řezáč a zkorigoval tak na rozdíl jediného gólu, více toho ale již Kojetín nestihl.

„Dnes jsme sahali po bodech, jenže se vlastně porážíme sami. Místo toho, abychom v první půli srovnali, tak z brejku po ztrátě míče dostaneme druhý gól," litoval po těsné prohře kouč Kojetína Tomáš Hrdlovič.

„Přesto jsme to ani za stavu dva nula nevzdali, s přispěním soupeře dali kontaktní gól, po němž jsme se zvedli, ale potom jsme měli i smůlu. Dali jsme tyč, pak jdeme sami na brankáře a ani netrefíme bránu a takové chyby nás pak musí mrzet," dodal smutně kojetínský trenér.

„Soupeř hrál dnes jednoduše, bohužel zápas jsme si sami zbytečně zdramatizovali, soupeři jsme darovali branku, která jej povzbudila, naštěstí jsme potom dali důležitý třetí gól, který byl rozhodující," přidal se s hodnocením losinský lodivod Jiří Mika.

„Potom jsem prostřídal, abych dal prostor širšímu kádru, pak už jsme nedokázali déle podržet balón. Nakonec ale můžeme být s výsledkem a hrou v první půli spokojení, úvodních dvacet minut jsme jasně dominovali, dokázali jsme si dávat krátké nahrávky, rozhodně to bylo lepší než minulý týden v Určicích, jsme rádi za tři body," dodal závěrem Jiří Mika.

TJ Sokol Lázně Velké Losiny – Slavoj Kojetín – Koválovice 3:2 (2:0)

Branky: 8. Žídek, 43. Linet, 65. Hegner – 47. vlastní (Kupčík), 89. Řezáč. Rozhodčí: Sedláček – Kašpar, Habermann. ŽK: Saitz. Diváci: 145.

Velké Losiny: Hatala – M. Gargulák, Kupčík, J. Gargulák, Tejkl – Linet (84. Šimák), Smrž, Šinogl, Hegner (67. Macek) – Žídek (79. Jenčke), Kováč (75. O. Bureš). Trenér: Jiří Mika.

Kojetín: Gajdoš – Javořík, Ernst, Cibulka, Saitz – Dočkal, Řezáč, Srbecký, Dušan Židlík (65. Daniel Židlík) – Kutal (75. Mareček), Hloušek. Trenér: Tomáš Hrdlovič.